A szonda összeszerelését és az egész misszió koordinálását a NASA szakemberei végzik, de az egyes alkatrészek és alrendszerek megépítéséhez külső segítséget kértek. Így került a fedélzeti kamerák optikai beállításának és ellenőrzésének feladata a németországi Max Planck Intézeten keresztül a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemre, ott is a Mechatronika, Optika és Gépészeti Informatika Tanszék szakértőihez.
Dr. Ábrahám György, Dr. Kovács Gábor és Nagy Balázs Vince feladata a német szakértők által összeszerelt kamerák optikai kalibrációja lesz, és részt vesznek a képkorrekciós algoritmusok elkészítésében és automatizálásában is. A kamerák tesztfelvételeinek elemzése eddig bíztató eredményeket adott, a Ceresről és a Vestáról készített, remélhetőleg jó minőségű képeket 2012-ben, illetve 2016-ban várhatjuk.
A Dawn űrprogram eredetileg 2003-ban indult, később kétszer is leállították, legutóbb pedig a Phoenix Mars-misszió miatt halasztották el az indítást. A szonda érdekessége, hogy magával visz az aszteroida-övezetbe egy csipet, amin 360 ezer amatőr csillagász neve szerepel.