A NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL) szolgáltatása, a PlanetQuest weboldal ezt a feladatot teszi könnyebbé, írja a Hírek.csillagászat.hu. A honlapon gyakorlatilag minden exobolygókkal kapcsolatos információ megtalálható, a kutatási módszerek és műszerek leírásától a legújabb eredmények felsorolásáig.
A nemrég felújított, PlanetQuest 2.0-ás verzió számos újítást is tartalmaz, ilyen a telepíthető exobolygó-számláló, a fontosabb kutatócsoportokat bemutató oldalak és kibővített képgalériák.
Mind közül a leglátványosabb az ismert exobolygók adatokkal, képekkel, és animációkkal gazdagított adatbázisa, az Új Világok Atlasz nevű alkalmazás.
Ebben a bolygórendszerek helye galaktikus környezetünk háromdimenziós térképén is megjeleníthető. Az adatbázisból kiderül, hogy a 264 exobolygó közül négy pluzár, 54 forró Jupiter és 192 gázóriás: ezekre külön is lehet keresni, valamint a bolygórendszer típusa és az exobolygó neve szerint is. Ha például a 2007 májusában egy magyar kutatócsoport által felfedezett HAT-P-2b exobolygót keressük, profiljában láthatunk róla egy rajzolt illusztrációt, illetve sok egyéb adat mellett megtudhatjuk, hogy 8.17 jupiternyi tömegű, valamint hogy csillagához közelebb van, mint a Föld a Naphoz.