A Hold valószínűleg a 4,567 milliárd éves Naprendszer kialakulásának kezdete után 62 millió évvel keletkezett a Nature című brit tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerint.
Volfrámizotóp
A zürichi műszaki egyetem és a kölni ásványtani intézet kutatócsoportja volfrámizotópos mérések segítségével megállapította, hogy a Föld és bolygója valamikor a Naprendszer keletkezése utáni 52-152 millió év alatt vált szét, feltehetően legfeljebb 62 millió évvel a Naprendszer létrejötte után.
A tudósok azt is megállapították, hogy két volfrámizotóp aránya egyforma a Föld és Hold köpenyében. A föld- és a holdfelszín anyagának azonosságát már az Apolló amerikai űrhajóprogram idején megállapították.
Egy általánosan elfogadott elmélet szerint a Hold feltehetően a Föld és egy Mars-méretű égitest összeütközése következtében keletkezett.
Vizsgálják
Mostanában egyre több hír érkezik majd az égitestről, hiszen több nemzet is vizsgálja azt. Az amerikaiak embert is akarnak a Holdra küldeni, az ázsiai országoknak hála meg részletes képeket, videókat láthatunk a felszínről.
Az október 24-én startolt első kínai Hold-szonda, a Csang-o ji-hao (Holdistennő 1), pár hete pályára állt a Hold körül. Az eszköz november végén küldte haza a Hold felszínéről készített első képeket. Az egy évre tervezett küldetés során a Holdistennő 1 feladata többek között az égitest felszínének feltérképezése lesz háromdimenziós felvételekkel, de szerepel a tervek között a Hold porának elemzése is. Kína egyébként 15 éven belül embert is küldene a Holdra.
A japán Selene űrszonda meg már nagyfelbontású képeket és videókat is küldött a Holdról.