Vasárnap a hajtómû 817 másodperces égetése után Hold körüli pályára állt az indiai Csandraján-1 ûrszonda. Az ûrjármû jelenleg tizenegy óránként kerüli meg a Holdat, elliptikus pályája legtávolabbi pontján 7502 kilométerre, legközelebbi pontján 504 kilométerre van az égitest felszínétõl.
Még több üzemanyag elégetése után az indiai mûhold 100 kilométeres körpályára áll át, ahol megkezdi tudományos vizsgálatait. A Csandraján-1 a következõ két évben háromdimenziós térképet készít a Hold felszínérõl, és elemzi a bolygó vegyi és ásványi összetételét.
Az ûrszondát egyetlen 700 wattos napelem mûködteti, és tizenegy tudományos mûszer van a fedélzetén. Ebbõl öt indiai gyártmányú, kettõ amerikai, és ezen kívül még a raktérben utazik egy-egy német, brit, svéd és bolgár mûszer is.
India egyik kísérletében egy 30 kilogrammos lezuhanóegység belecsapódik majd a Holdba. A Moon Impact Probe (MIP) nevû eszköz videóra veszi az útját, megvizsgálja a ritka légkör összetételét, és darabokra hullása elõtt egy indiai zászlót dob a Hold felszínére.