A Cassini űrszonda új holdat fedezett fel a Szaturnusz körül, ezzel a bolygó eddig ismert holdjainak száma hatvanra emelkedett. Az új hold egy kb. két kilométeres, jég és szikla alkotta objektum, a Szaturnusz Methone és Pallene nevű holdjainak közelében kering. A csillagászok szerint elképzelhető, hogy további holdakra bukkannak a közeljövőben. A holdnak még nincs hivatalos neve, a felfedező Cassini Imaging Team tagjai egyelőre Franknek nevezték el.
Amikor a Cassini űrszonda 1997-ben a NASA, az ESA és az olasz űrügynökség, az ASI közös missziójában elindult a Szaturnusz tanulmányozására, még csak 18 holdról volt tudomása a csillagászoknak. Az öt legnagyobb – a Titán, az Iapetus, a Rhea, a Tethys, és a Dione – már az 1600-as évek óta ismert, az a Giovanni Domenico Cassini és Christiaan Huygens fedezte fel őket, akiknek a nevét a mostani űrszondák is viselik.
A 42 új objektum nagy részét a 2004-ben a helyszínre ért Cassini, és a vele együtt utazó Huygens űrszonda találta meg (a Huygens 2005-ben szállt le a bolygó legnagyobb holdján, a Titánon). A hatvan hivatalos hold több mint fele 10 kilométernél is kisebb, emellett három objektumról – a gyűrűkben elhelyezkedő, félig megszilárdult óriási porcsomók – még vitáznak a tudósok, hogy holdnak nevezhetők-e. A holdszámlálást tovább nehezíti, hogy nem egyszerű különbséget tenni egy kisebb hold és a bolygó gyűrűjét alkotó sziklák nagyobb darabjai között.