Sikertelen lett a Falcon 1-magánrakéta harmadik útja. A szerkezetet augusztus harmadikán bocsátották fel, de nem tudott Föld körüli pályára állni, mert bizonyos "anomáliák" jelentkeztek öt perccel a kilövés után. A Falcont fejlesztő SpaceX vezetője, Elon Musk elmondta, hogy a csapatot "elkeserítette a kudarc, hogy megint nem sikerült pályára állítani a rakétát", de kiderült az is, hogy a mérnökök nem állnak neki nyalogatni a sebeiket, inkább tovább dolgoznak, hogy kijavítsák a hibát. A rakéta egyébként a Pentagon egyik műholdját vitte volna fel.
Háromból fél
A legutóbbi kilövésre 2007 márciusában került sok, az sikeresebben végződött: akkor a Falcon 1 320 kilométeres magasságba emelkedett, és bár missziója nem érte el célját, Elon Musk szerint sikeres volt a start. Pedig akadtak komoly problémák: a kétfokozatú rakéta második fokozata nem érte el az elvárt sebességet, az irányt sem tudta tartani, ezért a Falcon 1 nem tudott orbitális pályára állni. Musk úgy vélte, a mérnökök ki tudják javítani ezeket a hibákat az adatok elemzése után.
Musk, aki a PayPal nevű internetes fizetőrendszer egyik gazdája 2002-ben alapította űrtechnikai vállalatát, a Space Exploration Technologies Corporationt (SpaceX). A cég szándéka, hogy olcsóbbá tegye az űr elérését. Ez a Falcon 1-gyel sikerült is: 6,7 millió dolláros költségével a rakéta a valaha gyártott leggazdaságosabb hordozóeszköz.
A 21 méteres magánrakéta kicsinek számít és csak 1564 kilogramm hasznos terhet tud cipelni, de a későbbiekben lesz egy nagyobb verzió, a Falcon 5. Sőt, egy még nagyobb is készül, az 53 méteres Falcon 9, amely akár 24750 kilogrammot is képes lesz Föld körüli pályára állítani. Ezért azonban már jóval többet, legalább 35 millió dollárt kell majd fizetni.
A Falcon 1-et először 2005 decemberében próbálták fellőni, de akkor alkatrészhiba miatt el kellett halasztani a startot. Először 2006. március 24-én emelkedett fel, de csak 29 másodpercig működött, mivel üzemanyag-szivárgás lépett fel, és a szerkezet lángra lobbant.