Angliai otthonából fedezett fel egy furcsa objektumot Richard Miles. Az amatőr nyugdíjas csillagász az interneten keresztül vezérelte az ausztráliai Siding Spring Obszervatóriumban kétméteres távcsövét, amikor észrevette a teniszpályányi méretű (kábé 12-szer 24 méteres) 2008 HJ jelű földsúroló kisbolygót. Megfigyelései szerint a különleges égitestnek csupán 42,7 másodperc kell egy fordulatához – kiérdemelve így a szupergyorsan forgó objektumok osztályához való tartozást.
Az ehhez hasonló elképesztően alacsony forgási idő nem ritka a földsúroló kisbolygók között: a korábbi rekordtartónak (2000 DO8) is csak 78 másodpercre van szüksége egy fordulathoz. Akét Faulkes Távcsövet használó, iskolásokat is bevonó projekt korábban a 2008 GP3 jelű aszteroidánál talált 11,8 perces forgási időt.
Bár kis méretű szikladarab, a 2008 HJ tömege mégis meghaladja az ötezer tonnát, ráadásul gyors is: április végén körülbelül 45 kilométert tett meg másodpercenként, amint elzúgott a Föld mellett. Szerencsére sem most, sem a jövőben nem jelent veszélyt ránk nézve.
A Föld közelébe kerülő kisbolygókról mindezidáig sajnos meglepően keveset tudunk: mivel kisméretűek, pályájuk nagyobb részén járva igen halványak, csupán földközelségük alkalmából van lehetőségünk behatóbb vizsgálatukra. Legtöbbjük nagyobb égitestek összeütközésekor keletkezett töredék, míg némelyikük elképzelhető, hogy egyidős a Naprendszerrel, azaz koruk hozzávetőleg 4,6 milliárd év.