Hét tanárt küldtek el az esztergomi Szent István gimnáziumból
További Belföld cikkek
- Nemi erőszak miatt elfogatóparancsot adtak ki a TV2 sztárjával szemben
- Emberölés miatt köröz a rendőrség egy 16 éves lányt
- Több autópályán balesetek okoztak torlódást, Budapesten felborult egy autó
- A Bimbó utcai anyagyilkos azt állítja, hogy muszáj volt elkövetnie a gyilkosságot
- Kóczián Péter: Magyar Pétert az emberek csinálták, maguknak
Hét tanárt elbocsátottak az esztergomi Szent István Gimnáziumból pénteken egy vizsgálat következtében, amelyet a képviselőtestület folytatott le. A nyár folyamán öten mondtak fel, így a tanévet 12 korábbi tanára nélkül kezdi meg az iskola.
Az igazgató még a tanév végén történt diáksztrájkok, tanári függelemsértések és egy diák iskolán kívüli öngyilkossága miatt a tantestület 22 tagja ellen kezdeményezett fegyelmi vizsgálatot az önkormányzat döntése alapján.
Kurnász László igazgató elmondása szerint az elbocsátott pedagógusok esetében a fegyelmi tanács megállapította, hogy a tanév végén nem tartották meg óráikat a diáksztrájk alatt, az órák alatt nem tanítottak, hanem a gimnázium vezetése ellen hangolták a diákokat, valamint adminisztrációs hibákat vétettek. Hozzátette, a 22 tanárból a fegyelmi tanács végül 16 ellen eljárást indított, ebből hetet elbocsátással zártak le, a többi pedagógus ügyét hétfőn ismertetik.
Az azonnali hatállyal elbocsátott pedagógusok munkaügyi bírósághoz fordulnak.
Hosszú történet
Az esztergomi önkormányzat és a Szent István Gimnázium viszonya akkor romlott meg, amikor 2007-ben az intézményt egy várostól távol lévő ingatlanba költöztették és két hetet csúszott a tanévkezdés. A képviselőtestület akkor leváltotta az önkormányzat felelősségét hangoztató igazgatót és visszavonta az esetről tudósító újságíró feleségének igazgatóhelyettesi megbízását. Az erről döntő ülésen tojással dobálták meg a polgármestert, majd nyolcszázan tüntetettek a városháza előtt.
A tanév végén a diákok a gimnáziumban nem mentek be az órákra, többször tiltakozó gyűlést szerveztek, mivel az önkormányzat öt évre kinevezte a korábban egy évre megbízott igazgatót, akinek a pályázatát a tanárok, az alkalmazottak, az iskolaszék, a szülők és a diákönkormányzat is elutasította.
Az egyik gyűlésen V. Balázs az osztályteremben maradva felgyújtott egy újságpapírt, majd kiderült, hogy korábban egy padot is megégetett. A tanárok tetteiért felelősségre vonták, és beküldték az igazgatóhoz. A 16 éves fiú ekkor táskáját a padban hagyta, és a közeli síneken érkező vonat elé feküdt.
Az önkormányzat akkori közleménye szerint "amennyiben a Szent István Gimnázium június 13-án ügyeletes, illetve órát adó tanárai, valamint osztályfőnökei az igazgató által adott utasítást követve megtartják a tanórát, V. Balázsnak nem lett volna lehetősége fegyelemsértést elkövetnie és elkeserednie".
Az esetet követően a képviselő-testületi ülésen elvi döntés született arról, hogy egy "elitiskola" megteremtése érdekében megkezdik a Szent István Gimnázium és a Bottyán János Műszaki Szakközépiskola összevonásának vizsgálatát.