Kósa: Nem tüntet a Fidesz a szimpatizánsokkal
További Belföld cikkek
- Teljesen kiégett egy hajó a Tiszán
- Sokan azt hitték, médiahack, de igaz: örökre bezárja kapuit a MikulásGyár
- Káoszról számolt be a bombariadó miatt megszakadt fővárosi buli egyik résztvevője az Indexnek
- Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyermek látogatott el a Parlamentbe
- Emelkedik a hivatalból kirendelt igazságügyi szakértők óradíja
Ismert jobboldali közszereplők szerdán bejelentették, hogy demonstrációt szerveznek a kormány támogatására, amihez csatlakozott a Fidesz-közeli, Fricz Tamás politológus által alapított Civil Összefogás Fóruma is. A felhívást aláírók között szerepelt a Magyar Hírlap tulajdonosa, Széles Gábor, a lap munkatársai közül Bayer Zsolt, Stefka István vagy Szentmihályi Szabó Péter, Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője, Pozsonyi Ádám, az eddás Pataki Attila és Bíró Ica is.
Egy darabig kivártak
Korábban Szijjártó Péter, Orbán Viktor szóvivője az Index kérdésére azt mondta, hogy a miniszterelnök a sajtóból értesült az eseményről, de még nem született döntés arról, hogy részt vesz-e a jövő szombatra meghirdetett eseményen.
Előzőleg Martonyi János azt mondta, hogy a Fidesz mögött akkora támogatás van, hogy bármikor tudnának toborozni tízszer annyi embert maguk mellé, mint ahányan az Operánál demonstráltak ellenük.
Bár információink szerint az ellenzékben sűrűn, nagyobb tömegekkel együtt demonstrációt tartó Fideszen belül is egyre többen azon a véleményen vannak, hogy szükség lenne egy kormánypárti tüntetésre, egyelőre mégis úgy látták, hogy amíg nem sikerül megegyezni az IMF-fel a Magyarországnak nyújtandó hitelről, addig egy ilyen tüntetésnek kétes üzenete lenne. A pártban sokan már csak azért is örülnének egy kormánypárti demonstrációnak, mert legutóbb október 23-án Orbánnak Brüsszelbe kellett mennie, így a megemlékezés elmaradt.
A Fidesz nem áll mellé
Kósa Lajos csütörtökön megerősítette, hogy a kormány most nem támogatja a hivatalosan a rendezvényt, aki ugyanakkor cáfolta a Népszabadság értesülését, hogy Orbán Viktor februári évértékelőjét is egyfajta erődemonstrációnak szánják, és ide is nagy tömegben mozgósítanának – írta meg a hvg.hu. Kósa szerint egy évértékelőre többek között műfaji okokból sem lehet tízezernél sokkal több embert elhívni, viszont március 15-ére egy nagy rendezvénnyel készülnek.
A nemzeti ünnepre várhatóan az ellenzéki pártok és szervezetek is demonstrációkat szerveznek majd, így március közepén minden eddiginél több ember lehet majd az utcákon.