Kétharmaddal győzött Szigetvári Viktor
További Belföld cikkek
- Szökni próbált Vizoviczki László korábbi belső embere, de nem jutott messzire
- OMSZ: A krónikus betegek még az ünnepek előtt szerezzék be szükséges gyógyszereiket
- Kiderült, meddig lesznek nyitva a budapesti piacok karácsonykor
- Felkészülten várják a megnövekedett ünnepi forgalmat a Liszt Ferenc repülőtéren
- Orbán Viktor elárulta a nagy titkot: így győz majd a Fidesz 2026-ban
- Elnök: Szigetvári Viktor
- Alelnökök: Juhász Péter, Pápa Levente
- Elnökség: Hajdu Nóra, Spät Judit, Szelényi Zsuzsa, Berkecz Balázs, Komáromi Zoltán, Pataki Márton
- Az országos politikai tanács elnöke: Sértő-Radics István
Szigetvári Viktor lett az Együtt elnöke, 68 százalékot kapott a párt szombati tisztújításán - értesült az Index. Szigetvári 112 voksot kapott. Mandátuma két évre szól.
Az Együtt elnöki posztjáért hárman voltak versenyben, Szigetvári mellett Juhász Péter és Pápa Levente. A tisztújításon végül Juhász visszalépett Szigetvári javára, így csak az arány lett a kérdés Szigetvári és Pápa között. Végül több mint kétharmados támogatottsággal sikerült győznie a pártot eddig is vezető Szigetvárinak.
Szigetvári Viktor megválasztása papírformát jelent. Korábban is többen azt mondták az Együttből, hogy Szigetvárival vállal a legkisebb kockázatot a párt, ő biztosan össze tudja fogni, és választókerületenként fejleszteni a szervezetet. Erényének tartják, hogy tisztában van saját korlátaival, "nem kapaszkodik görcsösen a pozícióhoz". Más kérdés, hogy mennyire tud lökést adni a pártnak, hogy elinduljon az 1-2 százalékos támogatottságról felfelé. Ha ő vezetné a pártot, az Együtt mostani irányvonala aligha változna.
Az új elnök a megválasztása után az MTI tudósítása szerint azt mondta, csapatjátékos, csapatban gondolkodik, az Együtt pedig továbbra is közösségként fog működni, mert egy ember nem tudja "rendbe rakni a magyar ellenzék baját". Az is a céljuk, hogy ők legyenek az az erő, amely
meghatározza a magyar ellenzék megújulását
- fogalmazott Szigetvári Viktor. Szeretnék elérni, hogy egy év múlva mindenki tudja, az Együtt küzd a legkeményebben a korrupció, a szervezett lopás ellen - jelentette ki.
Az új elnök szerint az Együtt a jövőben szókimondó, realista párt lesz, szakítanak "nem az elmúlt 25 évvel önmagával", hanem az elmúlt 25 év hibáival és a hazugsággal. Problémának nevezte, hogy bal- és jobboldali pártok, valamint a liberálisok "és mások ámítják az embereket". Az Együtt viszont "kegyetlen őszinteséggel" fog politizálni a nyomor csökkentéséért, a középosztály felzárkóztatásáért és a költségvetés rendbetételéért - ígérte.
Juhász és Pápa futott be
A választmány szerepét betöltő országos politikai tanács elnöke a Szolidaritás-tag Sértő-Radics István lett.
A két alelnöki posztért hatan versenyeztek, végül a két győztes Juhász Péter és Pápa Levente lett. Ezek szerint jól számoltak azzal, hogy az elnökjelöltség segíti az alelnöki megválasztásukat. Az alelnöki posztra még esélyesként emlegették Szelényi Zsuzsát, ő csupán az elnökségbe került be.
Juhász Péter bejelentette, olyan országos antikorrupciós mozgalmat indít, amely a tervek szerint alkalmas lesz arra, hogy "bázist teremtsen Orbán Viktor rendszerének bemutatására". Ennek során bármelyik másik párttal, vagy bármely civillel készek együttműködni és várják a helyi szintű együttműködésre jelentkezőket.
Pápa Levente a megválasztása után azt mondta, a párt és a múlt évi önkormányzati választás előtt elhunyt Váradi András nevét viselő alapítvány körül (ennek ő az elnöke) felállítandó szakpolitikai műhelyeknek minden magyar állampolgár által vállalható jövőképet kell felrajzolniuk.Azt mondta, hogy a munkaerőpiac, a létbiztonság és a közbiztonság problémáira szeretnének megoldásokat kitalálni.
A mostani tisztújítás azért volt fordulópont a párt életében, mert először vezettek be egy új, eddiginél központosítottabb struktúrát. Hivatalosan ugyanis most választott először elnököt a párt (eddig társelnöki rendszer működött, Bajnai Gordon pedig csak informálisan vezette a szervezetet).
A tisztújításon végleg eltűntek a platformok is, vagyis most sem volt és ezentúl sem lesz kötelező, hogy a Milla, Szolidaritás, illetve a Haza és Haladás is adjon legmagasabb szintű vezetőt.