Tucatnyian kaptak húszmillió feletti végkielégítést a BKV-nál

2009.08.11. 17:23 - Tenczer Gábor

Tavalyelőtt 2,6 milliárd, 2008-ban 600 millió forintot fizettek ki végkielégítésekre.

A BKV nemrég elvégzett belső vizsgálata szerint tavalyelőtt 2,6 milliárd, 2008-ban 600 millió forintot fizettek ki "munkaviszony-megszüntetések" miatt, Kocsis István 2008 őszi munkába állása után a mai napig pedig 168 millió forintot.

Az Index megszerezte a teljes listát, amelyből a 20 millió forint feletti végkielégítési ügyeket közöljük.

A 2008-as felfutás annak köszönhető, hogy a Cemi nevű tanácsadó kft javaslatára korábban alaposan felforgatták a BKV struktúráját, és a szerkezeti reform jegyében átálltak az úgynevezett funkcionális rendszerre, ami számos vezető elbocsátásával és természetesen végkielégítésével járt.

A vezérigazgató köreiből származó információk szerint a rendszer amellett, hogy több milliárd forint kifizetését eredményezte, nem volt jó, ezért a BKV szerkezetét mostanában alakítják át a régi, úgynevezett divizionális rendszerre, ami Kocsis alapvető holding-elképzelésének egy csökevényes formája.

Bruttó 20 millió forint feletti végkielégítések 2007. január 1. és 2009. július 28. között a BKV belső vizsgálata alapján:

Tölgyesi Vilmos műszaki igazgató: 35 év munkaviszony, 29,5 millió forint végkielégítés (a Munka törvényköny -mt- szerint) + 13 millió egyéb jogcímen
Menyhért László közlekedési vezérigazgató-helyettes: 33 év munkaviszony, 20,2 millió végkielégítés (a kollektív szerződés -ksz- szerint) + 10,1 millió egyéb jogcímen
Donáth Zoltán műszaki vezérigazgató-helyettes: 19 év munkaviszony, 25,8 millió végkielégítés a ksz szerint + 12,9 millió egyéb jogcímen
Kotulyák Tamás értékesítési főosztályvezető: 16 év munkaviszony, 21,9 millió egyéb jogcímen
Bognár Gábor BKV Járműjavító Kft. gazdasági ügyvezető-helyettes: 34 év munkaviszony, 19,5 millió végkielégítés a ksz szerint + 5,8 millió egyéb jogcímen
Regőczi Miklós kommunikációs vezérigazgató-helyettes: egy év, 9 hónap munkaviszony, 34,4 millió forint egyéb jogcímen
Bosnyák Gyula stratégiai igazgató: egy év, 3 hónap munkaviszony, 38,9 millió egyéb jogcímen
Zelenák Tibor főosztályvezető, sajtóiroda: két év, nyolc hónap munkaviszony, 21 millió egyéb jogcímen
Tóth Norbert gazdasági igazgatóhelyettes: egy év, négy hónap munkaviszony, 29,3 millió egyéb jogcímen
Nemcsics Róbert informatikai igazgató: egy év, két hónap munkaviszony, 25,1 millió egyéb jogcímen
Olti Ferenc, DBR Metró Projektigazgatóság: egy év, nyolc hónap, 32 millió egyéb jogcímen
Futó Sándor főtanácsadó: egy év, egy hónap munkaviszony, 22,7 millió végkielégítés a ksz szerint, plusz 7,5 millió egyéb jogcímen

Rajtuk kívül 13 személy vehetett fel 10 millió forint feletti lelépési pénzt a jelentés szerint. Az egyéb jogcímen kifizetett pénzek általában a megállapodás alapján megállapított összegeket jelentik, ehhez járul néhány esetben még a titoktartási pénz is.

Kommentek

  • 2009.08.11 18:01:35LastScout

    Viktus: Pontosan... azt mondják neki, hogy nézdcsak kapsz ennyit, ha nem mondod el senkinek hogyan nyúljuk le a többit, aztán kezet rá, és el van felejtve...

  • 2009.08.11 18:03:47dadan

    Felháborító és egyben szomorú. Már csak azért is, mert minden egyes hasonló botrány újabb százalékot hoz a Jobbiknak....

  • 2009.08.11 18:04:25gasoline

    Kedves LastScout!
    Rosszul látod. Szerintem a titoktartási pénz azokra a kirívó esetekre vonatkozik, amikor egy felsővezető értesül olyan ritka esetekről, hogy pl. késett a 15-ös busz egy percet...

  • 2009.08.11 18:05:46lifelike

    mennyi de mennyi uj/korszeru/tiszta busz lehetne a bkv vonalakon ha nem ezek a seggfejek "dolgoznak" ott

  • 2009.08.11 18:06:09longhi

    velünk magyarokkal mindent meg lehet csinálni....már az elkeseredés beszél belőlem.....normális országban miniszterek mindanának most le

  • 2009.08.11 18:09:48Szervátültetés

    Regőczi-Zelenák-Tóth-Nemcsics ezek az Antal éra Hagyóista figurái. Nagyon megérte nekik ez az időszak. A tanácsadói szerződésk még ezen felül vannak. Csak romok maradtak utánuk.
    Az őskövületeket is ki kellett rúgni. Azok is csak a szart dagasztották már ott.

  • 2009.08.11 18:11:22theutat villám

    én csak annyit kívánok az egész bagázsnak, hogy költsék az egészet gyógyszerre

  • 2009.08.11 18:13:51jattila66

    Itt nem mond le senki

    A titkosszolgálat törvénytelenül jár el ...a miniszter nem rzi magát felelősnek
    A rendőrséget sokadszor marasztalják el, eredménytelen, a miniszter kifejezetten hazudozik - nem kér bocsánatot nem mond le
    Akit azért fizetünk hogy a válalat vezetőit ellenőrizzék és ne hagyják őket lopni, az a személy aki egyszemélyi vezetője az önkormányzatnál ennek a területnek nem érzi magát felelősnek nem mond le. Egyszerűen úgy gondolja Ő ÜL A MÉZESBÖDÖNNÉL és csak azér felel elsősorban saját magának hogy a pénzt eltegye, aztis amit megérdemel meg azt is amit nem.

    Egyet tehetünk a szavazatunkkal nem támogatjuk azt a csapatot aki ilyen vezetőket megtűr. Ezér lesz 6-8%-os párt az MSZP.

  • 2009.08.11 18:16:21simon says:

    minden le van zsirozva, minden hivatalos, minden torvenyes, minden marad, ahogy van. ha barmit mondanal, mint tanu, megszeged a titoktartasi szerzodest es meg te fogsz szivni a vegen, a tobbi meg rohog rajtad valamelyik meleg helyrol, ami remelem egy bortoncella lesz, ahol vagyontalanul toltik ezek a szemetek a hatralevo eletuket.

  • 2009.08.11 18:24:27longhi

    rábasznak a választáson de arra is tesznek magasról mert a pénz már a zsebben van....abban lehet bizni elszámoltatják őket.....aki ezt megteszi arra szavazok

  • 2009.08.11 18:24:31simon says:

    jo lenne, ha a sok nyugger, munkanelkuli, troger, cigany, hajlektalan, lecsuszott egzisztencia, rokkant nyugdijas es a multba konnyes szemmel merengo volt kommunista is hasonloan gondolkodna, akkor talan jovore eltunne az mszp teljesen es orokre. ne csodalkozzunk, a mszp szavazobazisanak tobb, mint 70%-a inaktiv, mit varunk akkor ezektol? nem nekunk akarnak megfelelni, akik dolgoznak, hanem annak, aki nem. ja, es ha nemi penzmaggal meg befogjuk milliok pofajat, akkor mar azt csinalhatunk, amit akarunk, a sok idiota ugyis megszavaz, hiszen ok vannak tobbsegben, a kisebbseg meg kussoljon es huzza az igat, tartson el mindenkit. hat nem, a nagy budos lofaszt, remelem jovore bereccsentenek egy piciket ezek a tolvajok.

  • 2009.08.11 18:28:13simon says:

    arra fogok szavazni, aki kemeny es kimeletlen elszamoltatasokat iger, legyen akarmelyik oldalon is. tisztesseg, becsulet, munka, amig nem ezek az ertekek magyarorszagon, nincs ott keresnivalom.

  • 2009.08.11 18:28:49peti14

    Bezzeg ha a bótban megeszik valaki egy kiflit,órákig vallatják érte.
    Államosítani kéne ezeket a vagyonokat.

  • 2009.08.11 18:28:59arla

    Most hol az MSZP?
    Talán ez a programjuk?
    Most miért nem nyitja ki a száját az a lepcses szájú MSZP elnök?
    Most a GORDON?
    És akkor azon vitáznak, hogy 69ezer, vagy 71,5ezer legyen a minimálbér!!!
    Máshol vidéken meg minimálbéres dolgozókat 6 meg 4 órásra állítanak át.
    Ennek az összes mocsoknak golyószóró kellene!!!!!!

  • 2009.08.11 18:33:04lifelike

    a fidesz rendet rak majd, ingyenes lesz a BKV, most mondta viktor a hirtv-ben, es duplajara novelik a fizeteseket, FIDESZ!!! csak rajuk szavazz!!!

  • 2009.08.11 18:40:25zauberpferde

    Nem nagy dicsőség, én ismerem az egyik "urat" erről a listáról!
    Maradjunk annyiban, hogy ennél a 20 - 30 millkónál, nagyságrendekkel többet lopott össze magának a cégnél eltöltött "munkásévek" során.
    Természetesen ő is vissza jár "dolgozni", mert még nincs teljesen kiürítve a mézes bödön.

  • 2009.08.11 18:45:35NaBaSzKi

    lifelikea: "fidesz rendet rak majd, ingyenes lesz a BKV, most mondta viktor a hirtv-ben, es duplajara novelik a fizeteseket, FIDESZ!!! csak rajuk szavazz!!!"
    Na még 1 síkhülye pártkatona,tiszteletlenül,Nem erről szól a cikk!!!!
    (másrészt igaz a hír,tényleg duplájára emelik a fizetéseket!Persze csak a Sajátjukat!! :( )
    Privatizálni kék ezeket az állami fekete jukakat,máris kevesebb lenne az adómból lenyúlható lové.szvsz.

  • 2009.08.11 18:47:04Gastroger

    eltűnt a hozzászólásom?

  • 2009.08.11 18:49:05vwxyz

    Fidesz-aktivistáknak, a látókör szélesítésére: http://index.hu/belfold/2009/08/11/vegkielegites-botrany_debrecenben_is/

  • 2009.08.11 18:50:44no-grady

    Bezzeg ha a jármüvezetöt kell elk üldeni 15-20-25 év után annak keresnek valami hibát a munkájában, /nem nehéz találni valamit: pl cigizés, menetrend nem tartása.../ és fegyelmivel, figyelmeztetéssel elküldik egy fillér nélkül.
    A jármüvezetők már évek óta nem kapnak jutalmakat még karácsony elött sem, mert azt mondják a fejesek, hogy veszteséges a cég, bezzeg ők 100-150% extra prémiumokat utalnak ki maguknak.
    Mocskos csaló banda!!!
    Vissza kellene állítani a halálbüntetést!

  • 2009.08.11 18:51:12ezer1

    a BKV Igazgatóságában és Felügyelő Bizottságában
    ott virítanak a pártok emberei miden oldalról magas
    tiszteletdíjért Nekik is menni kellene.

  • 2009.08.11 18:59:40r hattonka

    gratula legalabb valakik vilagszinvonalu penzt kaptak mert a gazdag orszagnak cegnek bukja hajra bkv fizess emeld a berleteket hurry up

  • 2009.08.11 19:15:39hilti

    egyeb jogcimen? az meg mi a fene? bar biztosan jogszeru. mert a jog az jog.

  • 2009.08.11 19:17:27zauberpferde

    ezer1

    Ezek mennek, azok jönnek. Ne félj, lesz mindig új jelölt, mind a két oldalról.

  • 2009.08.11 19:20:03zauberpferde

    hilti

    Egyéb az egyéb!
    Írhatták volna azt is, hogy "csak", de ez jobban hangzik! :)

  • 2009.08.11 19:24:15sanya64

    éna azt hittem először, hogy az egy év négy hónap, vagy éppen két év három hónap az az, hogy mennyi börtönt kaptak... ))

  • 2009.08.11 19:29:31Gastroger

    Először is nem vagyok Budapesti. Kurvára leszarom ki mivel jár, de BKV-ra (igényes, megfizethető) szükség van . Kell is, mert csökkentsük a légszennyezést undzovejter.
    A cikkben van pár érdekes momentum.
    Nézzük a számokat. A listában az utolsó hét ember (akik 1-2 évet húztak le a cégnél), átlagosan 18 hónapot dolgoztak (talán be se tanultak ennyi idő alatt), de a kasszát 210 millával rövidítették meg. Az havi szinten a „betanulóknak” 1,78 milla,, és csak a végkielégítés. (Hol van még a fizetés??)
    Legjobban Bosnyák Téri Megálló Úr járt, aki 15 havi munkával 40 millát tett zsebre „egyéb jogcímen”. Valaki elárulja, mi az az egyéb jogcím??? Lenyúltuk a bkv-t?
    Milyen munkakörök voltak a rövid, de fizetős állások?
    - igazgató-HELYETTES (mennyit kap majd az igazgató?), Főosztályvezető, Tanácsadó, Informatika… Mind- mind 1-2 éves munkaviszony után…
    A műszaki szakemberek, szervízvezetők, 30-40 év után ugyanennyit kaptak. Az se kevés, de gondolom be kellett tömni a szájukat, ők meg örültek, hogy nem rendkívüli felmondással küldik el őket nulla forinttal…

  • 2009.08.11 19:30:04Gastroger

    Futó Sándor egy év után, mint főtanácsadó 30 millával távozott. Vajon milyen jó tanácsokat adhatott? Hogy hogyan síboljuk ki a pénzt?
    Nem a prémium ellen szólok, szó se róla. Aki megérdemli, vigye. De egy veszteséges, 2008-ban 53,2 MILLIÁRD forinttal támogatott Budapesti közlekedési cég aminek nettó árbevétele 60 milliárd körül mozog – azaz nagyjából az állambácsi, azaz én és a paraszt vidéki rokonaim tartják el- ezek után prémiumot fizessen, az több mint felháborító. Ugyanmár Tocsik ügy…
    Valaki még azt magyarázza el, hogy az „egyéb jogcímen” felvett 20-30 millák, ugyan.. mi alapján? Főtanácsadó? Miféle főtanács? Kommunikációs vez-ig- helyettes? Milyen kommunikáció? Majd ha az jelenik meg valahol: a BKV új stratégiának köszönhetően, állami támogatás nélkül üzemelteti a járatait, az utaslétszám 50% nőtt, a járművek életkora 3 évvel csökkent, és a járatok 10% -al sűrübben járnak, na AKKOR vegye fel valaki a kibaszott „egyedi jogcímét”.

  • 2009.08.11 19:36:25MCA

    comment: Demszky a BKV tulajdonosa?

    Demszky Gábor az elmúlt 15 év alatt olyan viszonyokat teremtett Budapesten, amelyek "az állampárti időket idézik, ahol csak a párt, ahol csak az SZDSZ, ahol csak Demszky Gábor érdeke létezik" - jelentette ki a Fővárosi Közgyűlés Fidesz-MKDSZ frakciójának vezetője hétfői tájékoztatóján. Kupper András elmondta, vizsgálóbizottságot azért nem kezdeményeznek ez ügyben, mivel a városvezetés 16 év alatt egyet sem engedett létrehozni.---Valyon miért? Milyen dologra jöhetnek rá ezek az emberek a BKV nél?? Miket titkolnak el ? Erről igazán nem is beszél senki. A BKV tulajdonosa a Fővárosi Önkormányzat ezt mindenki tudja!!! Ha Demszky Gábor nem csinal semmit az ügyben akkor öt én elöállítanam. Alapvetően magyarországon mindenhol folyamatosan belebotlik az ember a korrupcióba és a lopás csalás hazudásba. Ebből van igazán elege a kis embernek tulajdonképpen ezért vonnak tőlünk annyi adót amennyit ! ( üvegzsebű kormány ) emlkeztek talána választási szlogenükre anno...

    Csupán az a kérdés meddíg tűri ezt a birka türelmű magyar nép ? Folyamatosan olyan híreket kreál a média amivel elhárítják az ilyen és hasonló hírekről a közfigyelmet! Miért kötöttek olyan szerződést a BKV nál ezekkel az emberekkel ami szerint jogilag ennyi végkielégítés jár nekik? Persze ,hogy veszteséges a cég és lehet ezen is el kellene gondolkozni . Még mindíg a farok csóválja a kutyát de már nem sokáig !

  • 2009.08.11 19:38:22Lelkes_Kis_Ge*i

    Mrs. István Kocsis?
    Ez nem az a csóka, aki folyamatosan csak kártékonykodik állami cégeknél? Ja nem .. ő csak egy Senkiházi Csutkamarci, aki gyűjti a pénzt a malacperselybe ... azért valakinek ezt is jóvá kellett hagyni nem ? Lehet, hogy nem látom jól a dolgokat, de a békájvénak is van egy "tulajdonosa",aki szentesíti ezeket ....
    Szerintem olyan mindegy, hogy jobb-e vagy bal ... tulajdonképpen ugyanez folyik immár 20 éve ( nem is oly' rég ünnepeltük ..oh yeah ) ... s ha rajtunk birkákon múlik, akkor -sajnos- ez így is fog maradni ...
    és az egészben csak az a legrosszabb, hogy amíg én az adómból támogatom ezeket a szarháziakat, a segélyből élő, lehúzó cigányokat, s miegymást, addig nekem, s a hozzám hasonló ün. tisztességes állampolgároknak nem lesz nyugdíjuk ... b@sszák meg...osszanak mán nekemi s, hogy kussoljak ... én még fizettem is kasszába !

  • 2009.08.11 19:47:55drótostót

    Mégis milyen titoktartási pénz? Egy piaci, versenytársakkal küzdő cégnél oké, de könyörgöm ez egy állami tulajdonú közszolgáltató cég, ahol mindennél fontosabb lenne az átláthatóság, mert az tenné hatékonnyá és gazdaságossá!

  • 2009.08.11 19:48:33fecsa

    Magyarország, én így szeretlek! :)
    Titoktartás?:) Azért kapott lóvét magától, hogy eltitkolja, hogy lóvét adott magának:))
    Értitek nem?:)))

  • 2009.08.11 19:49:03MCA

    Ezek az emeberek egymást támogatgáják azt tudjátok . Mindenki mindenkinek az ismeröse...HOgy másképp tudnák ezt megoldani . Ebből az egész ügyből valóban csak azt tudja következtetni az ember ,hogy ugy ahogy van mindenkit ki kell söpörni radikális változtatásokra van szükség. Valóban ezért is fog erősödni a jobbik és a mostaniak lehúzhatják majd magukat a wc-n remélhetőleg legalább 20 évre. A kérdés még hányan visznek haza egy két év után ilyen végkielégítéseket és ki fogja ezeket jóváhagyni mikor lesz végre egy felelös ???A közelepdési miniszter máshol valóban már rég lemondott volna de magyarországon ilyen mem is müködhet most is illegitim kormány van hatalmon. Ki szavazhott Gordonkára? Megszavazták ök maguknak, nekünk ...korrekt...de tujatok el lehet menni Fleto megmondta...

  • 2009.08.11 19:49:07kobor42

    Privatizált cégbe is lehet államilag tolni a pénzt tendereken keresztűl. És egy magáncég még a köznép háborgását is magasról leszarná - amitől a pártok azért kezdenek tartani.

    Aztán egy magáncégben nincsenek publikus fizetések. Megnyerte a tendert, kapott 53 Milliárdot, aztán arra költi amire akarja, de jogod sose lesz rá, hogy megnézd.

  • 2009.08.11 19:51:38Kivlov

    fel kell lógatni mindet. Aki meg a szerződéseiket aláírta, seggbe rakatni valami nagy tehetségű afrokomával, utána fellógatni.

  • 2009.08.11 20:23:06stirlitzist

    És ezért sem fog megbukni senki, pedig minimó felfüggesztetteket kellene osztogatni, de inkább ténylegesen letöltendőket. Kínában az ilyenért halálbünti jár... Rohadt szemét banda.. Hogy rohadna meg ez az egész tetű főváros úgy ahogy van! Korrupt gazemberek, aztán csodálkoznak, hogy tarol a Jobbik. Az ország nagyobbik fele meg mélyszegénységben él, ezek a mocskok meg 10-100 milliókat lopnak!

  • 2009.08.11 20:32:08átlátó

    Lámpavas és ezen nem nyitok vitát.

  • 2009.08.11 20:45:27HelloKitty

    ezt a panamát... no comment...

  • 2009.08.11 20:46:37Kegyetlen

    teljes vagyonelkobzás, 2. unokatestvérig, nagypapáig, dédunokáig. és mivel mindenki magának utalgatta ki a lét, hűtlen kezelésért egy 20 év szigorítottat, a nemzetgazdaságnak különösen nagy kárt okozás miatt.

  • 2009.08.11 20:47:10stirlitzist

    Aztán még nagyon meghallgatnám a BKV dolgozói mit szólnak mindehez... Bede Márton menjél ki a kamerával az aluljárókba, a busz és villamosvezetőkhöz aztán kérdezzük már meg őket, hogy hogy is van ez?!

  • 2009.08.11 20:47:55hajdul

    Annak idején azt hittük, hogy a rendszerváltással az ilyen személyzetis (III/III-as) büdösharisnyás picsák elhúznak a gecibe. Csak néhány napig éheztek volna családjukkal együtt a kommunista disznók. És nem és nem.
    Az egy dolog, hogy mit fizettek ki, egy másik, hogy bevallják (de nem fizetik be) az adót, tb-t, amivel félrevezetik a költségvetést (egy olyan adóbevétel van előirva ami soha nem folyik be)
    Az inkasszót az Apeh meg azoktól szedi be, akinek szinte kenyérre sem jut

  • 2009.08.11 20:59:48crey7

    Tudjátok mi a szörnyű?

    Az a szerencsétlen buszsofőr, villamosvezető, jegykezelő, pénztáros, karbantartó, műszerész, stb. akik VALÓBAN dolgoznak, hogy te eljuthass A-ból B-be, hogy lehetőleg fogjon a fék a lepusztult járműveken, azok ebből soha nem látnak egy fillért sem. Örülneki neki, hogy nem rúgják ki őket, és mondjuk 45 év munkaviszony után elmehet nyugdíjba, és élheti még a maradék 4-5 évet nyugdíjasan, vagy esetleg a munkahelyre jön érte a tepsis autó. Ezek a szemetek pedig élik életüket, kapirgálnak a kis szemétdombjukon, megszedik magukat a nagy semmittevésben. Természetesen vannak olyan pozíciók, ahol azt mondom hogy fizessék meg rendesen, mert megérdemli. De nem ennyit, és nem ilyen pofátlanul. Kiváncsi lennék amúgy hogy a MÁV-nál, vagy épp egy Állami autópályakezelőnél vajh' milyen pénzeket osztogatnak ugyanazen címen? Kezd habzani a szám, remélem indexesek esetleg tovább folytatják arrafelé is nyomozgatásukat :)

    üdv,
    crey

  • 2009.08.11 21:01:10zoltzo

    jó elvtársak mind. együtt jártak a foxi maxi-ba, együtt loptak eveken át. miért bántanák egymást?

  • 2009.08.11 21:05:10kerdesekesvalaszok

    Most miért nem szervez tüntetést bármely csoport, amely korábba szokott?

    Eddig mindig elkerültem az ilyen eseményeket, de EMBEREK nem azért dolgozom, adózom, hogy néhány 1000 ember azt lenyúlja, és olyan fényűzésben éljen, amiről a legtöbben csak álmodhatunk!

    Most kell megcsípni őket!
    Most kell kimenni az utcára, megdönteni az egész tetves tolvajbandát az MSZP-n át egészen a Fidesszel bezárólag.

    Ha valaki tud szervezésről, tüntetésről, ami ezeknek a mocskoknak megbuktatása ellen irányul, az szóljon.

    Kit akarok megbuktatni (mindenkit, aki tolvaj legyen az kormány vagy ellenzéki)

    Ezek a szarrágók még most is a pénzünkön épített villákban pöffeszkednek, nyaralnak az állami vagyonból, híznak, sokasodnak, mint a patkányok. Képünkbe röhögve lopnak.
    És lenéznek bennünket az állami pénzen finanszírozott nagy Audikból kinézve: kotródjatok az útból Ti szolgaságra érdemes alantos hétköznapi szürke emberek!

    Ezek vagyunk Mi a szemükben! Senkik, semmik, mert nem vagyunk tehetősek, mint ők.

    Na NEM!

    NEM!

    NEM!

  • 2009.08.11 21:22:35Gastroger

    Amúgy én örülök, hogy végre vihar van a biliben...de tegyük nyilvánossá az álamilag támogatott cégek (főleg a közérdeket szolgáló, lásd BKV), hivatalos apparátusát, premizálását, és eredményeit.
    Mondom: én lennék a legboldogabb (vidéki suttyú létemre), ha végre azt olvasnám, ez meg ez, mert nyereségessé / ingyenessé tette a közlekedést, ez meg ez történt (kevesebb emisszió, több utas, kulturáltabb körülmények).
    Ha végre az a Budapesti nép is érezné, hogy IGEN, végre történt valami.
    Nem sajnálnám isten biza, mint vidéki. Tiétek, enyém, használjuk egészségel, korekten.

    Csak történjen VALAMI.

  • 2009.08.11 21:24:56hogyinse

    Korrupciós bűncselekmények miatt pénteken kivégezték annak a kínai társaságnak a volt vezetőjét, amely a pekingi repülőteret üzemelteti - jelentette az Új Kína hírügynökség. - MTI

    Szerintem itthon is ez kellene.

  • 2009.08.11 21:38:55júúúzerbár

    SZIBÉRIÁBA VELÜK!!!!!!!!!!!!!!

  • 2009.08.11 21:40:25crey7

    Gastroger

    Köszi, szívemből szóltál.

    A pesti suttyú

  • 2009.08.11 22:09:53amfiteatrum

    És akkor ebben nincs benne a korrupció...amit pl. egy informatikai vezető zsebretesz a csókos szállítóktól

  • 2009.08.11 22:30:17benji9999

    Na ezért fogok a jobbikra szavazni.Bár tudom, hogy nagy butaság,de én ezt nem nézem tovább,ami itt folyik.Nem kormányváltást,hanem felelőségrevonást akarok látni.A kommunista zsidó párost ki kell irtani az országból,de legalábbis az országgyűlésből!
    Tegyünk a jövőnkért valamit!!!!

  • 2009.08.11 22:36:43stugi

    Ez is egy ok arra, miért ne vegyünk többet bérletet/jegyet.
    mert mire költik a befolyt összeget?!-csak magukra.
    szánalmas.

  • 2009.08.11 22:51:03SzK

    A korrupció az amiből engem kihagynak.

    Ez nekem korruptnak tűnik.

  • 2009.08.11 22:54:17ghysmo

    miért van az, hogy ilyen hírekre senki nem megy ki az utcára? ennyire beszariak vagyunk? és ebbe magamat is beleértve. inkább nyel az ember egy nagyot ezekre a hírekre, és másnap bemegy dolgozni szép csöndben. miért?
    mikor jön el az az idő, hogy szakad a cérna és forradalom??!

    én egyáltalán nem sajnálom, hogy ez a dolog újabb százalékokat hoz a jobbik asztalára. ideje lenne már rendet csinálni. nem tudom, ki olvasott tanulmányokat arról, hogy azokban a postkommunista országokban, ahol volt rendcsinálás a rendszerváltás után, a jelenlegi rendszer sokkal sikeresebb. mo-on lószar sem volt: az elitek megegyeztek egymás közt, hogy na jó, kéz kezet mos alapon akkor most megbundázzuk a dolgot, ti jól megéltek, meg leesik nekünk is pár zsíros falat, aztán mindenkinek jó lesz ez így. kivéve, aki bérből próbál megélni, de az nem része az elitnek, a nemzetnek - mint tudjuk. úgyhogy jahrá jobbik, tegyetek rendet! aztán ott a tudomány, hogy a "forradalom" után visszaállni. ha vona vágja ezt a dolgot, én azt mondom, legyen. de aztán a rendcsinálás után visszaállni ám!!!

  • 2009.08.11 23:19:03Lehuzas!

    Itt forradalom kell, tisztitotuz...! Torvenyekkel sztar-jogaszokkal alkotmanybirosaggal itt mar nem lehet rendet tenni. A torvenyhozok es alkalmazok is reszei a matrixnak..
    Az utcarol kell inditani valamit mint 56-ban. Ne legyunk puhapocsuek, tobbet nem mernek kozenk loni..Plusz meg polgari engedetlensegi mozgalom, osztogassunk kituzoket, keszitsunk honlapot, tuntessunk, keszitsunk oriasplakatot, nevezzuk meg a felelosoket es ne kossunk feket az indulatainkra..NO FOR CORRUPTION! Mindennek partoktol fuggetlennek kell elnnie, mert ez a hulye partoskodas is csak a lenyget takarja el, tisztesseges tenni akaro emberekre kell epiteni. Es elo kell venni a rendszer ideologiai kitalaloit, akik ezt a SOFT rendszervaltasnak nevezett szart belenksulykoltak. Petho, Demszky, Horn, Kovacs es a tobbiek..Uj bortont kell epiteni ahova sparta korulmenyek koze zarjak a tolvajokat. Nem egy ket evre, de minimum 10 teljes vagyonelkobzas mellett.. Nem kell itt europazni es elkenni a dolgokat. Aki ehezoktol (Nepszabadsag most tessek kiszamolni, hany magyar gyereket lehetne ebbol megetetni?!) lop az halalos bunt kovet el!

  • 2009.08.12 00:50:34Bit Rot

    Én meg vegyem meg a jegyet 300 Forintért, mi?

    Hát, a nagy lószart! Ha jön az ellenőr, majd elküldöm Kocsishoz, hogy szedje be tőle abból a pénzből, amit ellopott.

    Miért lennék én tolvaj, ha 300 Ft-os jegy helyett lógok, amikor az nem tolvaj, aki ugyanettől a cégtől 100 milliókat lop?

  • 2009.08.12 07:25:21Pipas

    Eisze mindenütt ez van.

  • 2009.08.12 07:35:01huba-szameg

    Kedves "dadan"! És miért baj,ha egy önmagát még le nem járató párt(nevezetesen a Jobbik)is kap lehetőséget a mgmérettetésre.Miért mindig azok ülnek a húsosfazék mellett, akik 20 éven keresztül semmi mást nem tettek,mint loptak csaltak, hazudtak.Igértek fűt-fát, majd nem tartották be, mert tudták, hogy képtelenség betartani azt!
    A szerepek ki voltak/vannak osztva, s mindkét oldal nyakig benne ül a korrupció szemetében.Nagyon remélem, hogy a szadesz nem tud szerepet játszani a jövőben ebben a "szinházban", ahol mi a fizető nézők vagyunk, s a szinpadon nagyon gyenge teljesítményt nyújtó "bűvészek" varázsolják ki pénzünket a szebünkből.Nem azokban kell keresni a hibát, akik a BKV-nál felvették a különböző jogcímeken kifizetett "bónuszokat", de azokat kellene elzavarni nagyon, de nagyon messze akik engedélyezték azt.Polihisztor vezetőkkel van tele ez az ország, mert aki nem vált be itt, az jó lesz amott...A kiemelkedő zseton nagyobbik felét pedig leadják a különböző pártkasszákba.(hallgatási pénz...)Finanszírozni kell a kampányokat valamilyen forrásból.Mert az állami-hivatalos támogatás-nem elégséges a félredumáláshoz.Az egész jelenleg politikai vezetés(jobb, és baloldal egyaránt) bebizonyította, hogy csak és kizárólag saját önös érdekeik, és önző személyes céljaik megvalósulása lebeg a szemük előtt, s nem az elengedhetetlenül szükséges társadalmi reformok megvalósításának igénye.Hangosan mondom, hogy mindenki értse:szar ez az egész így ahogy van!

  • 2009.08.12 08:14:35borsoo

    i-gazság

  • 2009.08.12 08:24:15-= If =-

    Nem gond, ha huszon-harminc évnyi munkaviszonyért kap valaki egy szép összeget, ha a cége, amit vezérelt nyereséges. Nem gond, ha valaki egy megbízásért, amit elvégez megkapja a kialkudott összeget, ha túlteljesíti a szerződésben foglaltakat az extra jutalom is belefér.
    Na de...
    A fent említett egyének huszon-harminc évnyi munkával sem tudtak nyereséges céget átadni az utódoknak. A megbízások ezek után- amit egy, másfél év időre vállaltak- nevetséges feladatokat, olyan összegekért, amit csak a fehérgalléros bűnözőinknek van pofája elkérni.
    Jah, hogy ez rágalmazás, becsületsértés, miegymás? És beperlsz?
    Legyen.
    De akkor hoci vissza az összes suskát pajtások, mert az nem illet meg titeket. Utána jöhet a perelősdi. Bevonulok, leülöm. De legalább a köz pénze visszakerül a köz tulajdonába.
    Ez a megoldás?
    A legjobb lenne ha gyorsan visszacsengetnétek azt a pénzt, és cserébe lehet-de csak lehet- hogy nem végzitek bitón tetteitekért cserébe.
    Nem a szerencsétlen roma a tolvaj, aki azért lop, hogy ne haljon éhen az isten háta mögött, hanem ti vagytok a tolvajok. Oké, értem én, a romának se kellene lopni, ha felkerekedne, és elmenne egy lakott településre és munkát vállalna. Ám azzal a szerencsétlennel ellentétben ti járhattatok iskolába, van hol aludnotok, van mit ennetek és VAN MUNKÁTOK! Miért nem végzitek, ahelyett, hogy a köz vagyonában turkálnátok? Aljas, szemét, hazaáruló népellenség vagytok. Egy kivétel sincs.
    Nah, ha pedig halom csengeni a kasszát, megyek feladom magam. Addig pedig fonogatok itthon. Mit is? Jah, a kötelet nektek.

  • 2009.08.12 08:26:02-= If =-

    Ehh... hallom két l-el :)

  • 2009.08.12 08:46:30butajószág

    Lehet, hogy komenista ideológijának fog tűnni a következő:
    Mitől végez "hasznosabb" munkát egy bkv vezető, aki hazavisz havonta mondjuk 2-4 milliót, mint az a buszvezető, aki minimálbér fölött valamivel lévő fizetésért egy tragacson visz 150 embert és élve juttatja el őket a következő megállóig a budapesti közlekedési katyvaszban??

  • 2009.08.12 08:49:03mojszipupi

    Ezek után bárki csodálkozik h veszteséges a cég....nem tudom sírjak-e vagy nevessek.....ezeknek most nagyon válság van biztos
    ROHADJON MEG AZ ÖSSZES A BUDAI VILLÁJÁBAN

  • 2009.08.12 09:49:54amfiteatrum

    És vajon a bankos háttérrel rendelkező Olti Ferenc mitől lett olyan nagy metrószakértő, hogy röpke egy év után több mint 30 millát vághatott zsebre? Mert a metróépítés körül csak botrányok voltak. Tán csak nem az, hogy demszki szomszédja?!
    Csókosok osztogatnak és minket fosztogatnak.
    30 milla az ha jól számolom 100 000 (!) békávé jegy...

  • 2009.08.12 09:53:39niemand

    vannak még üres állások a bkv-nál? hajrá, 1-2 év alatt a végkielégítéssel megsokszorozható a fizetés. jobb, mint a lottó.

  • 2009.08.12 09:56:02niemand

    ráadásként a bkv a bérlet mellé szaunát is biztosít. teljesen ingyen.

  • 2009.08.12 10:03:19ihateworkdayss

    Szerintem meg minden nép/ország olyan vezetőket kap, amilyet megérdemel. Mi ilyet érdemlünk, mert csak beszélünk a dolgokról, és nem teszünk ellenük semmit.

  • 2009.08.12 10:03:44treffhetes

    bocsi srácok, de ez a "veszteséges cég" duma, egy államilag és önkormányzatilag támogatott és tulajdonosú cégnél eléggé félrevezető. Ilyen helyeken annyit adnak, amennyi kell. Illetve amennyire úgy gondolják, hogy elég lesz. Költségvetési szerv nem lehet nyereséges, mert akkor rosszul sáfárkodtak az adóval, túl sokat adtak, azaz következő évben elvonják a többletet. Azaz ez az adat nem túl informatív.
    A fontosabb mutatók az utasok szállításának hatékonyságára vonatkozna.
    De az újságírók ezt szerintem szándékosan elhallgatják. Nyilván ők ezt puszta lelkesedésből, szakmai elhivatottságból és nem valamilyen "sugallatra" teszik...
    A végkielégítések egy része szerintem is felveti a hűtlen kezelés gyanúját, de a "könyörgöm, akasszuk fel" típusú emberek meg jobb lenne, ha gondolkodnának kicsit, hogy kinek is jó ez a botrány. Mert hogy nekünk nem az biztos. Még egy dolog amiben nem bízunk a bankvezetők, ügyészek, bírók, rendőrök után, miközben a társadalmi rendszerünk a bizalomra épül(ne).

  • 2009.08.12 10:07:01c63amg

    Én nem vagyok magyar állampolgár, de csak ámulok és bámulok! Ennyire buta lenne a magyar nép? Nem értem, hogyhogy nem tesztek semmit, hogyhogy nem lógnak az elsö fán ezek a csaló, hazaáruló, öreg kommunista patkányok? Ne haragudjatok, de ti vagytok a hülyék, hogy ezt engeditek, és még nem ég a parlament! Amig nem léptek fel erélyesen, addig tovább lopják az öreg komcsik a TI pénzeteket! Én szoritok nektek!

  • 2009.08.12 10:16:58Cliff

    koltsek kemoterapiara!

  • 2009.08.12 10:33:13rekooh

    "gyerekek könyörgöm akasszuk fel Őket" - Valahol Európában.

  • 2009.08.12 10:37:20Pat_RIOT

    Szélsőséges vagyok, amikor azt szeretném, hogy ezek az emberek bűnhődjenek meg? Nem kell őket felakasztani, csak fizessék vissza majd utána 02 évre sittre vágnám őket egyenként...

    Nem szabad beletörődni, hogy ilyen a világ. Rajtunk is múlik, hogy milyenné tesszük.

  • 2009.08.12 10:37:24Che Pel

    Na ez a gusztustalanság csúcsa! A tanácsadók (+ egyéb léhűtők) 1-2 évi munkaviszony után többet nyúltak le, mint aki 30+ évet húzott ott le. Amúgy mindenképp a pofátlanság netovábbja egy közpénzekből működő cégnél végkielégítést fizetni! Vajon mennyi adóforintunk megy el így az összes állami vállalatot figyelembe véve?

  • 2009.08.12 10:37:52Vallalkozas Hatraltatasi Iroda

    Kellene egy radikális korrupció és közpénz szórás ellenes program, a neten megbeszélni összeállítani majd aláírás gyűjtéssel kikövetelni a törvénybe iktatását :)
    Tudom, hogy nagyon demagóg is misztikus de talán nem lehetetlen.

  • 2009.08.12 10:38:22rimo52

    Itt és most kell akasztani és legéppuskázni !!!!!!!

  • 2009.08.12 10:43:14Che Pel

    Alapítsuk meg a KEÜ-t (Korrupció Ellenes Ügynökség), amely azonnali fejbelövéssel büntetné a kiderített korrupciós esetek tevőleges alanyait! Egy idő után már csak minket akarnának megvenni! Na, onnantól jó világ volna! Legalábbis számunkra,... akik megalapítottuk a KEÜ-t... :)

  • 2009.08.12 10:44:35Pat_RIOT

    Ahogy a hozzászólásokból olvasom, itt már csak a JOBBIK segíthet... ;)

  • 2009.08.12 10:48:38félreértitek már megint

    Azért az vicces, hogy az MSZMP-MSZP minden kongresszusán elénekli az Internacionálét, hogyaszongya: "...föl föl ti rabjai a földnek...".

    Ha meg a sok szemétség után most lenne egy demonstráció a BKV székházánál és egyúttal a polgármesteri hivatal előtt, rögtön jönne Draskovics elvtárs, hogy ezek a terroristák hogy képzelik ezt?
    Mi az, hogy nem hagyják szegény MSZMP-MSZP-t nyugodtan lopni?

    Vicces mi?

  • 2009.08.12 10:55:53pPozitív+

    Legalább valaki jól keres...

  • 2009.08.12 10:56:23napospart

    Ez az egész már olyan szinten gyomorforgató, hogy az ember tényleg elgondolkozik azon, hogy mit is tudna ő saját maga, egyénileg tenni ennyi szemétség ellen. Persze valószínűleg semmit, de elérik azt, hogy az indulatok lassan csúcsot döngetnek. És persze jöhet a közhely: ezért nincs 4-es metrónk, ezért kerül annyiba a k-va bkv jegy meg a bérlet, ezért döglünk meg a buszokon, mert nincs klíma és ezért járunk olyan állapotú járművökön. Undorító!!!

  • 2009.08.12 11:11:11Che Pel

    Azért az mindenképp elgondolkodtató,hogy MIÉRT PONT MOST robbannak ki ezek a botrányok? Mi lehet az az igazi ok, amit el akarnak tusolni ezekkel a gyomorforgató ügyekkel? Mi lehet, amit suba alatt akarnak keresztülvinni? Mi az, amivel NAGYON NEM AKARJÁK, HOGY FOGLALKOZZON A KÖZ?

  • 2009.08.12 11:17:05deft

    Amit a gyereked szájától von el az állam, azt kiosztják egy állami cégnél, saját zsebre. Jó ez így?

  • 2009.08.12 11:22:33napospart

    a munkahelyemen pont most íratom alá azokat a papírokat, amelyekben arról kell nyilatkozni, hogy valaki mennyi családi pótlékot kap, mert annak a felét pillanatokon belül meg fogják adóztatni.
    Frankó!!

  • 2009.08.12 11:25:36sanyix

    @Viktus: dehoogy! Üzleti titka pl a bkv-nak, hogy mikortól vezetik be a színészes megállóbemondást. Tud milyen következményei lennének ha ezt megismerné a konkurencia a.... aaa izé ja hogy nincs konkurencia :D

  • 2009.08.12 11:37:01-= If =-

    @treffhetes: nagyon tévedsz, ha azt hiszed, nem lehetne egy állami cég nyereséges. Akkor ugyanis nemhogy a mi adónk menne bele ész nélkül(amit szét is osztanak szinte azonnal), hanem nem kéne annyit adózni, mert "fölösleget" termel ki a cég gubából. És mert bár állami, de ellátja saját magát, nem kell(ene) az állambácsinak önteni bele a lét- ugyanis KAP a cégtől.
    És amíg az enyém is- lévén állampolgár vagyok, adózok, TB-t fizetek, és istentuggya mit még- akkor bizony betekintést követelek, hová tűnik mindez.
    Jah, hogy nem tudnak elszámolni vele? Ezek után mit akarjak? Megsimogatni a bucijukat, hogy- Ügyes vagy Ferike, Ügyes vagy Viktorka, Ügyes Vagy Mikike (és még sorolhatnám a korrupt politikusok és embereik keresztneveit).
    Lóf@szt! Minimum sünt, de leginkább lámpavasat mindnek. Szégyellem, hogy itt élek, miattuk. Normális ez? Ugye nem... szerintem sem.
    És amíg az enyém is- lévén állampolgár vagyok, adózok, TB-t fizetek, és istentuggya mit még- akkor bizony betekintést követelek, hová tűnik mindez.

  • 2009.08.12 11:39:38-= If =-

    Ehh..vmit ledupláztam...bocsánat.

  • 2009.08.12 11:54:10Calden

    Ezért tart itt az ország. Hány darab jegyet vagy bérletet is kell venni ezekhez a végkielégítésnek nevezett bratyipénzeknek a fedezésére?

    Persze, hogy veszteséges a BKV...és ott rohadjon meg az összes pénzlenyúló mocsok egytől egyig.

  • 2009.08.12 11:54:14Vallalkozas Hatraltatasi Iroda

    Kész csoda, hogy a Szerencsejáték Zrt. még nem veszteséges :)))

  • 2009.08.12 12:07:29emlékszem

    Valószínüleg csak egy hajszál választotta el a legtöbbjét a nyugdíjtól 30+x év után, de inkább elküldték őket és jól kitömték a zsebüket 20-30 milliókkal.......

  • 2009.08.12 12:37:39QuickSixx

    Teljes vagyonelkobzás - Bíróság - Életfogytiglani közmunka (ebéd és vacsora lenne a jutalom)

  • 2009.08.12 15:01:31Yamaha

    Nem tudom meddig várunk még? Állj talpra nemzetem, és szolgáltass igazságot. Büntessük meg a léhűtő, csaló, sikkasztó mocskos kommunistákat. Eladták, és ellopták a HAZÁNKAT. Ítélkezzen felettük a NÉP. Börtönbe velük, és teljes vagyonelkobzást a teljes rokonságukra unokáig bezárólag. Ébredj Magyar mert közeleg a vég.Ha ez így megy tovább rabszolga leszel saját hazádban.

  • 2009.08.12 20:01:48Remaj

    A SZAKSZERVEZETI VEZETŐK MOST MIÉRT HALLGATNAK? HOL VAN NEMES GÁBOR, VÁG PÉTERNÉ, FÖLDÉNYI GYÖRGY STB,CSAK NEM AZ Ő ALÁÍRÁSUK IS OTT VAN A VEZETŐI SZERZŐDÉSEK MÓDOSÍTÁSÁN,-MÁRMINT A KOLLEKTÍV SZERZŐDÉS NEM VONATKOZIK A VEZETŐSÉGRE. NEKIK AZ A LÉNYEG, HOGY FÜGGETLENÍTETTKÉNT IS JÁRJON A KORKEDVEZMÉNY,ÚGY MINT AKI VÉGIG DOLGOZIK.

  • 2009.08.12 22:41:35MCA

    igazán arra lennék kíváncsi ,hogy ezeket a híreket tudják -e külföldön vagy ránk sem bagóznak. IMF nek nyalni kella seggét mert felveszünk egy rakat pénzt azt szétosztájk ugy ,hogy szinte fogalmad sincs. nagyrészben persza abankoknak azok meg minden plusz költséget az ügyfelekre terhelnek . Én már ezt nem értem . Az EU parlamentben senki nem szól fel a korrupció ellen ? a Jobbiknak vannak most már ott emberei ezt mostr igazán megtehetnáék vagy napirendre tüzhetnék.. ha akrnának valmit csinalni most megmutathatnák.. kíváncsi vagyok lesz -e valami változás vagy ugyanaz a semmmi jut mint eddíg....

  • 2009.08.13 17:16:24kermi

    Tessék mondani, hogyan lehet békávésnak lenni? Mert odamennék dolgozni, ha lehet. Fél év után jól elrontanék mindent magam körül, csinálnék nagy szabálytalanságokat, okoznék jó nagy anyagi kárt, minek következtében jól kirúgnának, de fájdalomdíjul adnának pár tízmillió forintocskát. Akkor aztán elmennék a mávhoz dolgozni... :)

  • 2009.08.13 17:17:01kermi

    Tessék mondani, hogyan lehet békávésnak lenni? Mert odamennék dolgozni, ha lehet. Fél év után jól elrontanék mindent magam körül, csinálnék nagy szabálytalanságokat, okoznék jó nagy anyagi kárt, minek következtében jól kirúgnának, de fájdalomdíjul adnának pár tízmillió forintocskát. Akkor aztán elmennék a mávhoz dolgozni... :)

Mi ez?

Október elején elkezdődött az iratismertetés Hagyó Miklós volt MSZP-s főpolgármester-helyettes és húsz társa (több BKV-s vezető, valamint a főpolgármester-helyettes munkatársai) ellen indult eljárásban.

Tovább
Dokumentumlista:

Parkolási szégyenfal

Friss kommentek

Keresés