További Belföld cikkek
- Ünnepi lázban ég a Fővárosi Közgyűlés, karácsonyi húzós játékot rendeztek a képviselők
- A Századvég felmérése szerint őrzi vezető szerepét a Fidesz–KDNP
- Két nap alatt háromszor mentettek magasból a szegedi mentők
- Lépett a BKK, az ünnepi időszakban sűrűbben indulnak a reptéri buszok
- Robbanásokat észleltek Baranya vármegyében
Kovács László |
Nagy Sándor akkor száll ringbe, ha Németh nem jelölteti magát
A hírügynökség információi szerint a frakcióvezető a képviselőcsoport és az elnökség előtt is egyértelművé tette, hogy több személyt alkalmasnak tart a kormányfő-jelöltségre, többek között saját magát is, de annak a jelölését támogatja, aki számottevő mennyiségű plusz szavazatot tud hozni az MSZP számára. Nagy Sándor szerint Németh Miklóst tartja ilyennek, és csak akkor méretteti meg magát, ha a volt miniszterelnök nem száll ringbe a jelöltségért. A lehetséges jelöltekkel való konzultációk lefolytatására Juhász Ferenc alelnök, Nagy Nóra elnökségi tag és Csiha Judit választmányi alelnök kapott megbízást.
Kovács: a Fidesz-MIÉP koalícióval veszélybe kerülne a demokrácia
Németh Miklós Az egyik lehetséges jelölt |
A pártelnök közölte: az MSZP felszólítja a miniszterelnököt, hogy tegye egyértelművé, van-e olyan pont a MIÉP programjában, amely elfogadhatatlan a Fidesz és az általa vezetett kormány számára. Az ellenzéki párt választ vár a kormányfőtől arra is, kész-e adott esetben 2002 után a kisebbségi kormányzásra, és ha igen, mely párttól remél ehhez támogatást.
Kövér László, a Fidesz elnöke közölte, nem látja lehetségesnek, hogy a Fidesz - Magyar Polgári Párt a MIÉP-pel lépjen kormányzati együttműködésre, bármit hozzon is a 2002-es országgyűlési választás. Európában sokan nem lelkesednek Magyarország európai uniós csatlakozásáért és emiatt örömmel csapnák le azt a magas labdát, amit a MIÉP-pel való kormányzati koalíció jelentene - fogalmazott a pártelnök. Répássy Róbert a Fidesz frakcióvezető-helyettese az Indexnek hétfőn kijelentette: "mindedig nem került szóba olyan választási forgatókönyv, melyben bármilyen együttműködés szóba került volna a két parlamenti párt között."
|