Kiengedték börtönéből Dietmar Clodót
Kiengedték németországi börtönéből Dietmar Clodót, a Magyarországon tíz év fegyházra ítélt, de hazájának kiadott bombagyárost, értesült a Független Hírügynökség.
A szabadon bocsátásról a saarbrückeni bíróság döntött. Dietmar Clodo a Független Hírügynökségnek azt mondta, hogy fenntartja korábbi állítását, miszerint a bombagyár nem az övé, hanem a rendőrség koronatanújaként idézett Leonyid Sztecuráé volt.
Hárman dolgoztak a pilisi bombalaborban
Clodo két orosz társával éveken keresztül bombagyártással foglalkozott Pilisszentlászlón.
A német állampolgárságú férfi és két orosz társa ellen 2001. december 29-én született első fokú ítélet a Fővárosi Bíróságon. Eszerint Dietmar Clodo 10 év, a másodrendű vádlott 8 év, harmadik társuk pedig 5 év börtönbüntetést kapott. Mindhármukat véglegesen ki is utasították Magyarország területéről.
Clodót bűnszervezet tagjaként elkövetett robbanóanyaggal és robbanószerrel való visszaéléssel, lőfegyverrel illetve lőszerrel való visszaéléssel, illetve két rendbeli közokirat hamisítással vádolták.
A férfit Németországban bankrablás és más súlyos bűncselekmények miatt jogerősen elítélték, emberöléssel és műs bűntettekkel gyanúsították, továbbá több ország hatóságai egybehangzó információkkal rendelkeznek arra nézve, hogy Clodo részt vett a nemzetközi fegyver- és kábítószer kereskedelemben, s a szervezett bűnözés egyik központi alakja volt.
Sztecura dobta fel Clodóékat
Leonyid Sztecura, azaz Loncsik koronatanúja volt Clodo perének. Az ukrán-orosz maffia magyarországi vezetőjeként ismert vállalkozót egy 1997-ben elkövetett emberölési kísérlet és emberrablás alapos gyanúja miatt vették őrizetbe 2001-ben.
Korábban ő dobta fel Clodóék laboratóriumát, amiről a három bombagyáros azt állította, a labor Sztecuráé volt, és ő rendelte meg a bombákat.
Sztecurát 2004 októberében ítélte 8 év fegyházra a Fővárosi Bíróság bűnszervezetben elkövetett zsarolás és gyilkosságra való felbujtás bűntette miatt. A férfit több vállalkozó, alvilági szereplő eltüntetésével is kapcsolatba hozták.