Szülése után meghalt a vérátömlesztést elutasító Jehova-hívő

2007.11.05. 13:38
Meghalt az a brit kismama, aki hite miatt utasította vissza az életmentő vérátömlesztést. A nő a Jehova tanúi vallási felekezet tagja volt, amely tiltja hívei számára a vérkészítmények elfogadását.

Pár órával ikrei születése után halt meg egy kismama Nagy-Britanniában, írja a Sun. A 22 éves Emma Gough a szüléskor olyan sok vért veszített, hogy orvosai vérátömlesztést akartak végrehajtani rajta, ám sem a nő, sem családja nem volt hajlandó aláírni a beleegyező nyilatkozatot. A kismama pár órával később meghalt.

A Jehova Tanúi vallási felekezethez tartozó család ugyanis nem akarta megszegni hitük egyik szabályát, amely szerint tilos más vérét szervezetükbe juttatni. A keresztény közösség szerint a Biblia is tiltja a vér fogyasztását és tárolását, valamint a vérátömlesztést. A helyi Jehova Tanúi gyülekezet szóvivője, aki a fiatal párt is ismerte, csak ennyit fűzött hozzá a történtekhez: "Ez egy nagyon nehéz időszak a család számára. Az egész közösség imádkozni fog értük."

Az elhunyt nő egykori barátja, férjének esküvői tanúja ezt mondta a The Sunnak: "Mindenkit feldúlt a hír, az apa beleőrült a fájdalomba. Nem tudjuk elhinni, hogy halhatott meg valaki ilyen fiatalon, egy olyan kórházban, amely fel van szerelkezve mindenféle modern műszerrel."

Tilos a dohányzás és a szavazás is

A Jehova Tanúi, amely 1989 óta bejegyzett egyház Magyarországon, különféle tilalmakat ír elő híveik számára. Többek között tiltják a csecsemőkeresztelést, ami szerintük nem adhat védettséget Isten előtt, de közösségük tagjainak tilos a politikai életben való részvétel is, beleértve a szavazást, a különféle hivatali tisztségek betöltését és a katonai szolgálatot. A hívek magánéletébe is beleszólnak, nem válhatnak el, csak akkor, ha házasságtörés történt, újraházasodniuk pedig csak akkor szabad, ha előző férjük, feleségük meghalt. Tilos a dohányzás és egyéb önkárosító szerek használata, és a hagyományos társadalmi, családi ünnepeket sem tarthatják meg. Forrás: Wikipédia