A német kormány az EU-ból való magyar kilépés miatt is aggódik
További Külföld cikkek
- Mégsem akar szenátor lenni Donald Trump fiának felesége
- Lezuhant egy kisrepülőgép egy brazíliai üdülővárosban
- Túlélhető az atomcsapás a saját magánbunkerünkben?
- Iszonyatos fegyverkezésbe kezdtek a görögök, Törökországot ez aggasztja
- Még két hónapot csúszik az űrben rekedt kozmonauták hazatérése, akik júniusban indultak egyhetes kirándulásra
A német kormány a brit uniós népszavazás eredménye után már amiatt aggódik, hogy Franciaországban, Hollandiában, Ausztriában, Finnországban vagy Magyarországon is felbukkanhat olyan kezdeményezés, ami az EU-ból való kilépést célozza meg. - szemlézi a Reuters a die Weltet. A német lap ezt egy birtokába került német pénzügyminisztériumi jelentésre alapozva állítja.
A jelentés stratégiai javaslatai között szerepel, hogy Németországnak "konstruktív" kilépési párbeszédet kell folytatnia Nagy-Britanniával, és az ország részére ki kell alakítani egy "társult partnerségi" státuszt.
A jelentés úgy saccolja, Németországnak a brit távozás az Unióból 3 milliárd euróval emeli meg az EU költségeihez való hozzájárulását.
Brexit: a legfontosabb tudnivalók egy helyen
- Nagy-Britannia népszavazáson döntött, kilép az EU-ból. Lemondott David Cameron miniszterelnök, a font bezuhant, válságtanácskozások mindenhol – ez volt a Brexit utáni nap.
- 10 kérdés, 10 válasz, mi lesz a Brexit után. A kilépés pontos menetrendjéről itt írtunk.
- Összeszedtük, mi lesz a kint dolgozó magyarokkal, és az Angliában tanuló magyar diákokkal a Brexit miatt.
- Kozmopoliták és kelták az angol vidék ellen, a munkásosztály Brüsszel ellen – nézze meg, kik szavaztak a Brexitre. A brit szavazók egy része már meg is bánta, hogy a jogi agyrémnek számító kilépést választotta, de politikailag már elég nehéz visszacsinálni az egészet.
- London, a skótok, az északírek és Gibraltár – Nagy-Britannia szétesésének lehetőségéről ebben a cikkünkben olvashat bővebben.