Lemond a britek EU-biztosa
További Külföld cikkek
- Olaf Scholz a német szociáldemokraták kancellárjelöltje
- Szerbia az Európai Unió tagja akar lenni, de nem mond le keleti partnereiről
- Elszabadultak az indulatok, verekedés tört ki a szerb parlamentben
- Itt a hivatalos végeredménye a nagy meglepést hozó romániai elnökválasztás első fordulójának
- Drámai bejelentés: megállhat a vérontás a Közel-Keleten, zuhannak az olajárak
Jonathan Hill, az Egyesült Királyság EU-biztosa a Brexit következő politikai áldozata: szombaton bejelentette, lemond brüsszeli posztjáról - írja a Financial Times.
Ebben az új helyzetben nem tartanám helyesnek, ha folytatnám tovább, mint ha mi sem történt volna - indokolta távozását Lord Hill, aki már hetekkel ezelőtt egyeztetett a Bizottsággal az esetleges forgatókönyvekről, és arra jutott, Brexit esetén lemond.
Persze nem is valószínű, hogy volna más választása, az Európai Parlament négy nagy frakciójának vezetői már a népszavazási eredmények pénteki véglegessé válásakor követelni kezdték, hogy fosszák meg Hillt feladatköreitől. Az angol biztos rendkívül érzékeny és fontos területért, a tőkepiacokért, a pénzügyi szolgáltatásokért és stabilitásért felelt.
"Mint sokan az Egyesült Királyságban, természetesen én is nagyon csalódott vagyok az eredmény miatt", mondta Jonathan Hill.
Brexit: a legfontosabb tudnivalók egy helyen
- Nagy-Britannia népszavazáson döntött, kilép az EU-ból. Lemondott David Cameron miniszterelnök, a font bezuhant, válságtanácskozások mindenhol – ez volt a Brexit utáni nap.
- 10 kérdés, 10 válasz, mi lesz a Brexit után. A kilépés pontos menetrendjéről itt írtunk.
- Összeszedtük, mi lesz a kint dolgozó magyarokkal, és az Angliában tanuló magyar diákokkal a Brexit miatt.
- Kozmopoliták és kelták az angol vidék ellen, a munkásosztály Brüsszel ellen – nézze meg, kik szavaztak a Brexitre. A brit szavazók egy része már meg is bánta, hogy a jogi agyrémnek számító kilépést választotta, de politikailag már elég nehéz visszacsinálni az egészet.
- London, a skótok, az északírek és Gibraltár – az Egyesült Királyság szétesésének lehetőségéről ebben a cikkünkben olvashat bővebben. Többen attól félnek, hogy más európai országokban is dominóhatás indulhat el.