Brexit: Boris Johnson a külföldi EU-állampolgárokat nyugtatja
További Külföld cikkek
- Olaf Scholz a német szociáldemokraták kancellárjelöltje
- Szerbia az Európai Unió tagja akar lenni, de nem mond le keleti partnereiről
- Elszabadultak az indulatok, verekedés tört ki a szerb parlamentben
- Itt a hivatalos végeredménye a nagy meglepést hozó romániai elnökválasztás első fordulójának
- Drámai bejelentés: megállhat a vérontás a Közel-Keleten, zuhannak az olajárak
Boris Johnson szerint nem csorbulnak a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok jogai azután sem, hogy a brit EU-tagságról rendezett népszavazáson a választók többsége a kilépésre voksolt - írja az MTI.
A volt londoni polgármester, aki a népszavazási kampányban a Brexit-párti - vagyis a kilépést pártoló - tábor frontembere volt, a The Daily Telegraphban azt írta: nem tudja eléggé hangsúlyozni, hogy Nagy-Britannia Európa része, és mindig is az marad, együttműködése az Európai Unióval "élénk lesz és még tovább élénkül" a legkülönfélébb területeken. Johnson szerint az egyetlen változás az lesz, "és ez sem lóhalálában történik", hogy Nagy-Britannia megszabadítja magát az EU "homályos" törvényalkotási rendszerétől.
A brit állampolgárok továbbra is utazhatnak, dolgozhatnak, tanulhatnak, élhetnek, vásárolhatnak lakást és letelepedhetnek az Európai Unióban. A Nagy-Britanniában élő EU-állampolgárok jogai ezután is maradéktalanul érvényesülnek, és ugyanez vonatkozik az EU-ban élő britekre - írta cikkében a konzervatív párti politikus, akit a brit sajtó egyöntetűen a leköszönő David Cameron miniszterelnök legesélyesebb utódjelöltjének tart.
Brexit: a legfontosabb tudnivalók egy helyen
- Nagy-Britannia népszavazáson döntött, kilép az EU-ból. Lemondott David Cameron miniszterelnök, a font bezuhant, válságtanácskozások mindenhol – ez volt a Brexit utáni nap.
- 10 kérdés, 10 válasz, mi lesz a Brexit után. A kilépés pontos menetrendjéről itt írtunk.
- Összeszedtük, mi lesz a kint dolgozó magyarokkal, és az Angliában tanuló magyar diákokkal a Brexit miatt.
- Kozmopoliták és kelták az angol vidék ellen, a munkásosztály Brüsszel ellen – nézze meg, kik szavaztak a Brexitre. A brit szavazók egy része már meg is bánta, hogy a jogi agyrémnek számító kilépést választotta, de politikailag már elég nehéz visszacsinálni az egészet.
- London, a skótok, az északírek és Gibraltár – Nagy-Britannia szétesésének lehetőségéről ebben a cikkünkben olvashat bővebben.
(Borítókép: Mary Turner - WPA Pool/Getty Images)