Ben Affleck és a Django a britek kedvence

2013.02.11. 13:25 Módosítva: 2013-02-11 13:25:44

A hétvégén újabb filmes díjátadó gála ágyazott meg az idei Oscarnak: az Argo-akció, a Django elszabadul, a Pi élete és A nyomorultak söpörte be a Brit Film- és Tévéakadémia BAFTA-díjainak többségét.

Hazai pályán természetesen a Skyfall is sikeres volt: a büszke brit filmszakma a tavaly 50 éves 007-esnek ítélte a legjobb zene és a legjobb brit film trófeáját.

A legjobb film az Argo-akció lett, Ben Géza Affleck a legjobb rendező és az iráni túszdrámát feldolgozó, más gálákon is körülrajongott film kapta a legjobb vágás díját is. Tarantino a legjobb forgatókönyvírónak ráró trófeát vihette haza a Django elszabadulért, Christoph Waltz pedig a vadnyugati fejvadászként lett a legjobb mellékszereplő.

A nyomorultak négy díjat kapott, többek között Anne Hathaway lett a legjobb női főszereplő.

A díjazottak teljes listája:
Legjobb film: Argo-akció
Legjobb rendező: Ben Affleck (Argo-akció)
Legjobb színész: Daniel Day-Lewis (Lincoln)
Legjobb színésznő Emmanuelle Riva (Amour)
Legjobb mellékszereplő: Christoph Waltz (Django elszabadul)
Legjobb női mellékszereplő: Anne Hathaway (Nyomorultak)
Legjobb eredeti forgatókönyv: Django elszabadul
Legjobb adaptált forgatókönyv: Silver Linings Playbook
Legjobb brit film: Skyfall
Legjobb nem angol nyelvű film: Best Film Not in the English Language Amour
Legjobb animáció: Merida
Legjobb dokumentumfilm: Searching for Sugar Man
Legjobb vágás: William Goldenberg (Argo-akció)
Legjobb jelmez: Jacqueline Durran (Anna Karenina)
Legjobb operatőr: Claudio Miranda (Pi élete)
Legjobb zene: Thomas Newman (Skyfall)
Legjobb smink: Lisa Wescott (Nyomorultak)
Legjobb vizuális effektek: Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Erik-Jan De Boer, Donald R. Elliott (Pi élete)
Legjobb díszlet: Eve Stewart, Anna Lynch-Robinson (Nyomorultak)
Legjobb hang: Simon Hayes, Andy Nelson, Mark Paterson, Jonathan Allen, Lee Walpole, John Warhurst (Nyomorultak)
Legjobb nagy-britanniai debütálás: Bart Layton és Dimitri Doganis, (The Imposter)
Orange Rising Star-díj: Juno Temple
Legjobbanimációs rövidfilm: The Making of Longbird
Legjobb rövidfilm: Swimmer