Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMeghalt Christopher Lee
További Cinematrix cikkek
- A világ egyik legcsúfabb oldalát mutatja be ez az új Netflix-film
- Egy ültő helyünkben végigdaráltuk Stephen King kedvenc misztikus sorozatát
- Kegyetlenül megdolgoztatta az agytekervényeinket Hugh Grant új vallásos thrillerje
- Az új Dűne-sorozat pont arról szól, amitől napjainkban a legjobban rettegünk
- Maradj csak szenvedő, irányítható és gyermek
Vasárnap hajnalban, 93 éves korában, egy londoni kórházban meghalt Christopher Lee, a Star Wars és a Gyűrűk Ura sztárja. Az elmúlt három hétben kórházban volt, ahol szív- és légzőszervi problémákkal kezelték. Felesége, Birgit Kroenck, akivel 50 éve voltak házasok, szándékosan csak most jelentette be a színész halálát, mert azt akarta, hogy előbb a közeli családtagok tudják meg.
A brit Lee (teljes nevén Sir Christopher Frank Carandini Lee) először horrorfilmekben tűnt fel, még az 1950-es években, 1958-ban Drakula-alakításával lett nagyon népszerű. Első filmje egyébként az 1947-es Corridor of Mirrors volt. Drakulát később többször eljátszotta, bár azt nyilatkozta, hogy ő nem akarta, hogy kizárólag ezzel a szereppel azonosítsák, de a filmeket gyártó Hammer Stúdió rákényszerítette.
Összesen tíz Drakula-filmben játszott, de a Hammer egyéb horrorfilmjeiben is feltűnt. Mindig is ki akart törni a horrorfilmekből, ami végül sikerült is neki, először talán az 1974-es, Aranypisztolyos férfi című James Bond filmben, amiben a gonoszt alakította Roger Moore oldalán. A mostani rajongói egyáltalán nem így emlékeznek rá. Legtöbben valószínűleg Dooku gróffal azonosítják A Sith-ek bosszúja alcímű, harmadik Star Wars-filmből, de ikonikus alakítást nyújtott Szarumánként A Gyűrűk Urában és a Hobbitban is.
Rengeteg, több mint kétszáz filmben szerepelt, bár filmes karrierje nehezen indult, mert a rendezők nem tartották elég angolnak. Talán ennek is köszönhető, hogy sokszor alakított a filmjeiben más nemzetiségű embereket. Ebben segítségére lehetett, hogy gyerekkorában Svájcban élt, de több nyelven folyékonyan beszélt.
Voltak nagyon rossz filmjei és nagy bukásai is, ezek azonban nem törték meg a karrierjét. Számos rajzfilmfigurának kölcsönözte a hangját, és többször dolgozott együtt Tim Burtonnel is. Az ő hangja hallható az Alíz Csodaországban című filmben és a Charlie és a csokigyárban is. Nem csak játszott, hanem énekelt is, sok filmjében vállalt énekes szerepet. Az Inner Terrestrials nevű zenekarral a Carmen heavy metal változatának egyik dalában is közreműködött, és egy másik metál zenekar lemezén is énekelt. Saját, úgy nevezett szimfonikus metállemeze is megjelent. 2001-ben kapta meg a Brit Birodalom Rendje tiszti fokozata kitüntetést, 2009-ben pedig, lovaggá ütötték, így lett Sir Christopher Lee.
Rovataink a Facebookon