Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMGanxsta váltja Bochkorékat
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Tíz másodperc csenddel kezdődik az új országos rádiók műsora csütörtökön nulla órától, ugyanis ennyi idő kell az Antenna Hungáriának az átálláshoz. Azután mindkét új adón, a Neo FM-en és a Class FM-en is rövid köszöntő lesz, majd a himnusz és az első zeneszám, amit mindkét rádió titkol egyelőre. Annyi biztos, hogy a Classon egy különleges magyar felvételt játszanak le, a Neón pedig az új rádió életérzését próbálják majd egyetlen dalba sűríteni.
A rádiók ezután hajnalig zenét sugároznak majd, a műsoridő 35 százalékában természetesen az ORTT-vállalásoknak megfelelően magyar dalokat, sőt a Neo FM még azt is elárulta, hogy 10 százalékban két évnél nem régebbi dalokat sugároznak majd.
Hajnali hatkor indul mindkét rádión az első reggeli műsor, a Neo FM-en Kamikáze címmel Ganxsta Zolee és Lovász László, aki többek közt a Danubius Csili műsorvezetője volt. A Class FM csak hétfőtől áll be a megszokott műsorrendre, addig a reggeli műsort a rádió titokzatos közlése szerint egy nő és egy férfi vezeti. Információink szerint a Class FM már befejezte a tárgyalásokat a Danubius Pirítós stábjával, de érkezésükre még pár napot várni kell. Úgy tudjuk, hogy holnap Jáksó László köszönti majd a hallgatókat.
Mindkét rádión újból lesz délutáni élő beszélgetős műsor, a Neo FM-en Winkler Róbert és Bazsó Gábor jelentkezik majd a Ezeröcsi című műsorral, a Class FM-nél pedig a Tv2 műsorvezetője, Kovács Áron jelentkezik majd délutánonként.
A Neo FM-en az ORTT-vállalásoknak megfelelően este nyolctól tízig közszolgálati műsort adnak, a beszélgetős műsorban az első alkalommal éppen a vitakultúráról lesz szó. A Neón hétvégente is lesznek élő adások, szombaton és vasárnap reggel Csalamádé címmel indít a rádió családi magazint, majd jön a Kívánságkosár a Sláger Rádiótól átcsábított István Dániellel.
Nehéz a búcsú
A Danubius és a Sláger pedig búcsúzik szerda éjfélkor, az utolsó egy órában mindkét rádión érzelmes dalokat adnak majd. A Danubiuson élő adásban köszön el az összes műsorvezető tizenegytől, miközben olyan, a rádiózással kapcsolatos számokat játszanak, mint például a Radio Ga Ga a Queentől. A Danubiuson az utolsó szám a Szól a rádió című LGT-sláger lesz.
A Sláger is élőben búcsúzik, de nem lesz olyan érzelmes a műsor, mert a rádió már a folytatásban gondolkodik, és információink szerint a Rádió1-gyel, a Pont FM-mel és a Roxyval is tárgyalnak a rádiók fővárosi frekvenciájának megvételéről. A Sláger a tervek szerint a budapesti frekvenciára építve szépen lassan országos, hálózatos rádióvá válna.
Egyébként a Danubiusnál sem tartják kizártnak, hogy egyszer szólni fog még a Danubius, az online tematikus adások például megmaradnak, de a folytatásnak ellentmond, hogy a rádió munkatársainak jelentős része egyszerűen átment a két új országos rádióhoz, köztük Tiszttartó Titusz, a Danubius programigazgatója, aki a Classnál folytatja tovább.
A Danubiusnál és a Slágernél is filmet forgatnak az utolsó nap érzelmes búcsújából.