A szocialisták megvédték képviselőjüket
További Belföld cikkek
- Az interneten árulta a munkáltatója szerszámait egy karbantartó
- Fékhibát észleltek egy Budapestre érkező repülőnél, azonnal a helyszínre vonultak az illetékes szolgálatok
- Brutális katonai gépjárművek érkeznek Budapestre
- Toroczkai László: A Fidesz önmagát fogja elpusztítani
- „Álljon a görcs a lábába és a kezébe, aki ilyet csinál” – Gyurcsány Ferencet kidobták Debrecenben
A mentelmi bizottsági javaslat ellenére nem függesztette fel az Országgyűlés Juhászné Lévai Katalin szocialista országgyűlési képviselő, volt hajdú-bihari közgyűlés elnök mentelmi jogát.
A képviselő mentelmi jogának felfüggesztését a legfőbb ügyész kezdeményezte, közokirat-hamisítás gyanúja miatt. Példanélküli eset, hogy közvádas ügyben az Országgyűlés nem szavazza meg a mentelmi jog felfüggesztést.
A szocialista képviselő társtettesként elkövetett közokirat-hamisítással vádolja a Hajdú-Bihar Megyei Ügyészség, mivel 2004-ben a megyei területfejlesztési tanács elnökeként cégbírósági módosítás nélkül írt alá egy döntést a könyvvizsgáló személyéről.
A mentelmi bizottság múlt héten döntött úgy, hogy javasolja az Országgyűlésnek mentelmi jogának felfüggesztését, az indoklás szerint mind az Országgyűlés tekintélyének megóvása, mind a képviselő tisztázásának érdekében.
Juhászné Lévai Katalin a parlamentben azt mondta, nem követett el közokirat-hamisítást, a gyanúsítás tévedésen alapul, és nem zárkózik el a felmentés elől.
Az Országgyűlés 161 igen szavazattal, 48 nem szavazattal, 115 tartózkodás mellett nem függesztette fel a képviselő mentelmi jogát. A szocialista frakcióból csak 13-an szavaztak a felfüggesztés mellett.
Gyurcsány mentelmének felfüggesztését nem javasolták
A képviselők szintén nem támogatták Gyurcsány Ferenc mentelmi jogának felfüggesztését sem, amit a Pesti Kerületi Bíróság kezdeményezett egy becsületsértési ügyben. Ebben az esetben a mentelmi bizottság sem javasolta a felfüggesztését.
A törvényhozás nem függesztette fel sem Juhászné Lévai Katalin (MSZP), sem Bencsik János (Fidesz), sem Gyurcsány Ferenc (MSZP), sem Fodor Gábor (SZDSZ), sem Kupper András (Fidesz) mentelmi jogát, bizottsági javaslat az ő esetükben sem volt.
Fodor Gábort nemzeti jelkép megsértéséért jelentették fel, a mentelmi bizottság nem javasolta a felfüggesztést.
Kupper Andrást Demszky Gábor, Budapest szabad demokrata főpolgármestere jelentette fel becsületsértés miatt, mivel a képviselő egy közleményében azzal vádolta őt, hogy jogtalanul vett fel egymillió 800 ezer forint közpénzt szabadságmegváltásként. Ezt a mentelmi bizottság a két közszerepől vitájának értékelte.
Bencsik János ügyében a tatabányai ügyészség kereste meg az Országgyűlést, egy állítólag verekedő képviselőről elhangzott kijelentés miatt, miután azonban az érintettek ezt nem erősítették meg, a szakbizottság nem javasolta a képviselő mentelmi jogának felfüggesztését,