Előzetesben az esztergomi gyújtogatók

2008.06.13. 16:30
Előzetes letartóztatásba helyezett az Esztergomi Városi Bíróság négy férfit, akiket a polgármester házának és autójának felgyújtásával gyanúsítanak.

Az ügyben érintett személyek a gyanúsítás szerint jelentős kárt okozó rongálást követtek el, büntetésük egytől öt évig tartó szabadságvesztés lehet, mondta Széplaki László, a Komárom-Esztergom Megyei Bíróság sajtószóvivője.

Meggyes Tamás autóját és épülő családi házát április 8-án gyújtották fel. A Nemzeti Nyomozó Iroda a háznál talált benzineskannák alapján kedden elfogta a felbujtót, a közvetítőt és az elkövetőket.

Meggyes Tamás polgármester az előzetes letartóztatás előtti napon Esztergom honlapján közleményben jelentette ki, hogy a "támadások hátterében egy vállalkozói-politikai összefonódás áll, amelynek két tagja, Misznéder János és Horváth Mihály". (Az MTI szerint a letartóztatottak monogramja: B. K. I., M. J., P. R. és T. B.)

A két férfiról a polgármester a honlapon közli, hogy februárban "egy fideszes önkormányzati képviselőt kerestek meg több millió forinttal, hogy rávegyék a testület feloszlatásának elősegítésére".

Horváth Mihály, aki a Vállalkozók Pártjának színeiben az esztergomi képviselő-testület tagja az MTI-nek kijelentette, hogy a legsúlyosabb rágalomnak minősülnek Meggyes Tamás személyét a gyújtogatással összefüggésbe hozó kijelentései. Horváth Mihály hozzátette, hogy tíz éve a város egyik vállalkozója, politikai ambíciói azt szolgálták, hogy Esztergom élére Meggyes Tamás kerüljön, ezért évekig a kampányfőnökeként dolgozott.

A képviselő kijelentette, hogy a testületben többször szót emelt az ellen, hogy egy épülő szálloda mélygarázsában 350 parkolóhelyet megvásároljon a város, mert az szerinte az esztergomiak érdekeivel ellentétes. Horváth Mihály Meggyes Tamást állításainak visszavonására és bocsánatkérésre szólította fel.

Meggyes Tamást nem sikerült elérni, hogy az ügyben kifejtse álláspontját.

Ki alkalmazta Perza Renatót?

Az Országgyűlés hivatala pénteken közleményben cáfolta azt a több híradásban is megjelent értesülést, hogy alkalmazta volna, szerződésben vagy más kapcsolatban állna vagy állt volna P. Renatóval, akit a hvg.hu Perza Renatóként nevezett meg. A portál azt írta, hogy a férfi az Országgyűlés protokollszakértője mellett dolgozott, így parlamenti belépője volt, és vezető politikusokkal is kapcsolatban állt.

Az MTI azon értesülésére, hogy Perza Renato a legutóbb 2005-ben, az MDF-től kapott parlamenti belépőt, a párt sajtóirodája közleményben reagált, amelyben emlékeztettek arra, hogy az MDF a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamaránál rendezett Polgármesteri és Kis- és Középvállalkozói Regionális Térségfejlesztési konferenciasorozat alkalmából adott ideiglenes parlamenti belépőt Perza Renatónak.

A Honvédelmi Minisztérium médiaosztálya az MTI-nek pénteken cáfolta Perza Renató honlapján lévő információt, amely szerint 2003 és 2004 között a minisztérium alkalmazásában állt volna parlamenti szakértőként. Nem volt munkaszeződése és nem álltunk vele szerződéses kapcsolatban sem 2003 és 2004 között, sem korábban, mondta a minisztérium sajtóügyeletese.