További Külföld cikkek
- Döntés született a dohányzás visszaszorításáról, szigorítások jönnek
- Letaszították a trónról az osztrák metropoliszt, már nem Bécs a világ legélhetőbb városa
- Életfogytiglani börtönbüntetést kapott a férfi, aki több mint 70 késszúrással ölte meg barátnőjét
- Vlagyimir Putyin „terrorista agresszióra” figyelmeztette Törökország elnökét
- Irán az atomalkuból való kilépéssel fenyegetőzött
|
Az 1997-es jegyzőkönyv életbe lépéséhez az orosz ratifikáció is szükséges, a világ legnagyobb károsgáztermelői ugyanakkor - mint az Egyesült Államok 25 százalékkal, illetve Kína 13 százalékkal - nem fogadják el az előírt normákat. Ennek fényében Moszkva szerint Oroszország a maga 6 százalékos kibocsátásával érdemben nem sokat változtathat a helyzeten
Illarionov bejelentése a szakértőket nem lepte meg. A tanácsadó korábban hangoztatta: Oroszországnak több tekintetben is előnyös volna a globális felmelegedés: javulnának a termésátlagok, csökkennének az energiaköltségek, és most még jég borította tengerek válnának hajózhatóvá. A nyugati sajtó korábban tréfának vette Vlagyimir Putyin megjegyzését, hogy "Oroszországnak nem tenne rosszat, ha 2-3 fokkal emelkednék a légkör hőmérséklete". Nyugati szakértők szerint a fölmelegedés a legsúlyosabb és legnagyobb környezeti fenyegetés.
Illarionov Putyin szavait megerősítve azt mondta: a nemzetközi közvélemény figyelmét mesterségesen csak a negatív következményekre irányítják, holott az általános felmelegedésnek szerinte az egész Földre nézve vannak kedvező hatásai. Úgy vélte, hogy a globális felmelegedést okozó gázok kibocsátásának csökkentéséről szóló kiotói jegyzőkönyv tudományosan nem kellőképpen megalapozott, és gátolja az orosz gazdasági növekedést.