További Külföld cikkek
-
Legótechnikával épül a világ egyik leghosszabb, tenger alatti alagútja Dánia és Németország között
- Lebukástól tartva, pánikból döntött a csipogórobbantás mellett Izrael miniszterelnöke
- A Wizz Air törölte a Lisszabonból Budapestre tartó járatát a Nyugat-Európát sújtó áramszünet miatt
- A betegek dollárszázezreket fizettek egy-egy veséért, lebukott az afrikai kórház
- Újabb határátkelők létrehozását tervezi a kormány Magyarország és Szlovákia között
A demokrácia szimbóluma
![]() |
Tekintse meg az újjáépítés összes tervét Klikk a képre! |
Egyhangú döntés
Libeskind tervét február elején választották ki a Rafael Vinoly és Fred Schwartz fémjelezte Think Group 507,5 méteres ikertornyokat felvázoló elképzelésével együtt. George Pataki New York-i kormányzó és Michael Bloomberg, a város polgármestere Libeskind tervét támogatták.
"Egyhangú döntés született" - nyilatkozta a CNN-nek Matt Higgins, az LMDC szóvivője.
Árnyék nélkül emlékezik
Libeskind terve magában foglalja a WTC pusztulásakor életét vesztő közel háromezer ember emlékművét is - az új épület szabadon hagyja az ikertornyok "ujjlenyomatát", azaz a WTC alaprajzát. A tervező elmondása szerint az 541 méteres tornyot úgy tervezte meg, hogy szeptember 11-én, a támadások évfordulóján a két gép becsapódásának időpontjában, 8:46-kor és 10:28-kor egyáltalán ne vessen árnyékot.
Libeskind tervét hosszas nyilvános vita után választotta ki az LMDC, miután a tavaly júliusban bemutatott eredeti hat újjáépítési elképzelést a közvélemény unalmasnak és méltatlannak találta. Jellemző, hogy a hivatalos pályázattal egy időben számos tervezőcsoport nyújtotta be saját elképzeléseit. Az első pályázat sikertelensége után az LMDC kilenc tervet készítettet fel New York városképének visszaállítására, ebből a körből került ki most győztesként Libeskind.