Egyenlített a Dallas

2000.12.15. 14:53
Hiába vezetett a nyugati konferencia-döntő második mérkőzésén a Colorado, a Dallas másodszor nem hagyta elveszni a hazai pálya előnyét, így mindkét csapat egy-egy győzelemmel és vereséggel kezdi meg a ,,denveri napokat". A Stars csillaga ezen a napon a két gólt ütő Mike Modano volt, aki ezzel utolérte a góllistán az eddig vezető Jagr-Nolan duót.
Mike Modano két góljával eldöntőtte a mérkőzést
Kiegyenlített játékot hozott az első harmad, mindkét gárda kilencszer kísérelte meg bevenni az ellen kapusának ketrecét - sikertelenül. A második játékrész 25. másodpercében aztán villant az első vendégsor, és kihasználva egy emberelőnyt Sandis Ozolins vezetést szerzett a Lavinának: ez volt a lett hátvéd ötödik gólja a playoffban. Alig öt percig örülhetett csak a Colorado, Mike Modano ugyanis egyenlített, sőt a harmad végén a vezetést is megszerezte a Csillagoknak. A kapura lövések jól mutatják a Dallas fölényét ebben a játékrészben, hisz amíg az Avalanche ötször, addig a Stars tizenhétszer(!!!) vette célba Patrick Roy kapuját. A hazai fölény az utolsó harmad elején újabb gólban mutatkozott meg: Brett Hull vágta a kapuba Jere Lehtinen asszisztját. Rákapcsoltak a vendégek, de erejükből - Peter Forsberg révén - már csak szépítésre futotta. A folytatás pénteken Denverben, de a Dallasnak nagyon össze kell szednie magát, hisz a Lavina ebben a rájátszásban, hazai jégen eddig százszázalékos teljesítményt nyújtott.

Jegyzőkönyv

Hétfői mérkőzés
Nyugati főcsoport
Dallas Stars - Colorado Avalanche 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)
Gól: Modano (Lehtinen, Hull) 25:24, Modano (emberelőny, Matvichuk, Zubov) 38:18, Hull (Lehtinen) 45:48 ill. Ozolins (ee., Forsberg, Deadmarsh) 20:25, Forsberg (Deadmarsh, Ozolins) 54:23
Kapusok: Belfour 22/20 ill. Roy 34/31
Lövések: 34 (9+17+8) ill. 22 (9+5+8)
Emberelőny: 4/1 ill. 5/1