Pokolra került a Flyers

2000.12.15. 14:53
Egy nappal később, mint Nyugaton, a Keleti főcsoport döntőjében is egymásnak feszültek a felek. A Pittsburgh-ön meglepően simán átlépő Philadelphia ezúttal sem tudott élni a hazai pálya előnyével, és súlyos vereséget szenvedett a New Jerseytől.
Martin Brodeur vezérletével idegenben győzőtt a Devils
Már az első percben megdermedt a mintegy húszezer néző nagyobbik része, hisz Scott Niedermayer révén 55 másodpercelteltével vezettek a vendégek. Az alapszakasz végén hárommeccses eltiltást kapó, és ezért a playoff első mérkőzéséről hiányzó játékos egy Szergej Brilin-Randy McKay kombináció után mattolta Brian Bouchert. Nyolc percre volt szüksége a Flyersnek, hogy magához térjen: ekkor az utóbbi időben belelendült Mark Recchi góljával egyenlítettek. Hatalmas iramban folytatódott az összecsapás, aztán az Ördögök 26 másodperc alatt eldöntötték a találkozó sorsát. Petr Sykora 17:38-nál vette be ismét vendégrészről a hazai kaput, majd 26 minutum elteltével Bobby Holik is betalált, így a NJ kétgólos előnnyel vonulhatott az első pihenőre. A meccs iramát jól mutatja, hogy ebben a periódusban 32 lövés (igazságos, 16-16-os elosztásban) zúdult a kapukra.

A második harmad nyomasztó hazai fölényben telt el: a Flyers 13 kapura lövésére csak négy válasz érkezett a másik oldalról. De ezen a napon Martin Brodeur, a Devils kapusa nem volt hajlandó többször maga mögé nyúlni, így hiába lőtt minden szögből és helyzetből a Philly, újabb gólra már nem futotta erejükből. Sőt. Az utolsó játékrész hatodik percében Claude Lemieux is becsapta Bouchert, és ez már túl nagy különbség volt. Úgy tűnik, a pályaelőnyt tehát ismét elherdálták LeClairék, de ne felejtsük, a Pingvinek ellen is hasonlóan kezdtek...

Jegyzőkönyv

Vasárnapi mérkőzés

Keleti főcsoport

Döntő
Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 1-4 (1-3, 0-0, 0-1)
Gól: Recchi (Langkow) 8:20 ill. S. Niedermayer (McKay, Brilin) 0:55, Sykora (Arnott, Stevens) 17:38, Holik (Brilin, McKay) 18:04, Lemieux (emberelőny, Mogilnij, Gomez) 45:19
Kapusok: Boucher 24/20 ill. Brodeur 36/35
Lövések: 36 (16+13+7) ill. 24 (16+4+4)
Emberelőny: 2/0 ill. 2/1