Megindult a Lavina

2000.12.15. 14:53
A Philadelphia után a Pittsburgh, a Detroit és a Colorado is begyűjtötte harmadik győzelmét, és ezzel söprésre kész az NHL rájátszásának első körében. A nap hőse Adam Deadmarsh az Avalanche-ból, aki négy ponttal (2 gól, 2 assziszt) vette ki a részét a Phoenix legyőzéséből.
Owen Nolan: duplázott
A Lavina tehát elsöpörni látszik a Prérikutyákat, a Sean Burke dirigálta védelem nem találja az ellenszerét a denveri rohamoknak. Sok javítási lehetőségük már nincs az arizonaiaknak, hisz a következő zakó a búcsút jelenti számukra. Maradunk nyugaton, hisz itt történt a nap meglepetése is. A San José Owen Nolan duplájával két nap alatt másodszor is legyőzte az alapszakasz-győztes St. Louist, így már a Cápák vezetnek a páros mérkőzésen. Sorozatban tizenegyedik rájátszásbeli mérkőzését bukta el a Los Angeles, így a Red Wings már 3-0-ra vezet ellene, így a detroitiaknak már csak egy győzelem szükségeltetik a továbblépéshez.

Keleten a playoffba éppen csak beevickélt Pittsburgh harmadszor is legyűrte a Washingtont. A főszerepet ezúttal nem Jagr játszotta (a Főpingvin ,,csak" két gólpasszt jegyzett), hanem honfitársa, a két gólt szerző Jan Hridina. A csehekből amúgy biztosan elege van már a fővárosiaknak, hisz a győztes gólt Jiri Slegr ütötte négy és fél perccel a meccs vége előtt, alig másfél perccel azután, hogy a Capitals óriási nehézségek árán kiegyenlített. A nagy győzelmi sorozatok mellett kissé háttérbe szorul a kanadai örökrangadó, ahol ezúttal az Ottawa diadalmaskodott, kihasználva a hazai pálya előnyét. A mérkőzés érdekessége, hogy a vendégek két és félszer annyit lőttek kapura, mint a hazaiak, és mégis veszítettek. A Szenátorok legjobbjai a két gólt szerző Rob Zamuner, és a gólja mellett két előkészítést is vállaló Daniel Alfredsson voltak. A párharc rendkívül kiegyensúlyozottnak tűnik, pláne, hogy a következő találkozót is a fővárosban rendezik.

Jegyzőkönyv

Hétfői mérkőzések:

Keleti főcsoport:
Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 4-3 (0-1, 2-1, 2-1)
Gól: Hridina (emberelőny, Jagr, Laukkanen) 28:04, Falloon (Moran, Kasparaitis) 29:44, Hridina (Jagr, Laukkanen) 42:13, Slegr (Straka, Kovaljov) 55:28 ill. Simon (Oates) 15:39, Halpern (eladott korong) 29:55, Johansson (ee., Bondra, Nyikolisin) 54:02
Kapusok: Tugnutt 27/24 ill. Kölzig 22/18
Lövések: 22 (2+11+9) ill. 27 (13+6+8)
Emberelőny: 5/1 ill. 3/1

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 4-3 (1-0, 1-1, 2-2)
Gól: Alfredsson (ee., Kravcsuk, York) 5:24, Zamuner (Alfredsson, Prospal) 29:44, Forbes (Van Allen, Phillips) 45:27, Zamuner (Prospal, Alfredsson) 54:17 ill. Thomas (Höglund, Diduck) 30:03, Hrisztics (ee., Tucker, Berjozin) 50:18, Höglund (Thomas, Sundin) 59:42
Kapusok: Barrasso 36/33 ill. Joseph 15/11
Lövések: 15 (3+7+5) ill. 36 (10+13+13)
Emberelőny: 3/1 ill. 5/1

Nyugati főcsoport:
Los Angeles Kings - Detroit Red Wings 1-2 (0-1, 0-1, 1-0)
Gól: Robitaille (Stumpel, Karalahti) 42:35 ill. Fjodorov (ee., Larionov, Lindstöm) 5:21, Holmström (ee., Lindström, Yzerman) 34:40
Kapusok: Fiset 24/22 ill. Osgood 22/21
Lövések: 22 (7+6+9) ill. 24 (10+8+6)
Emberelőny: 8/0 ill. 7/2

Phoenix Coyotes - Colorado Avavlanche 2-4 (0-0, 1-2, 1-2)
Gól: Tkachuk(ee., Lumme, Roenick) 20:49, Roenick (ee., elad. kor.) ill. Podein (Drury, Deadmarsh) 29:32, Sakic (ee., Ozolins, Deadmarsh) 34:48, Deadmarsh (Forsberg, Foote) 46:46, Deadmarsh (üres kapu, elad. kor.) 59:36
Kapusok: Burke 25/22 ill. Roy 25/23
Lövések: 25 (6+9+10) ill. 26 (6+7+13)
Emberelőny: 4/2 ill. 3/1

San José Sharks - St. Louis Blues 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)
Gól: Nolan (ee., Sutter, Damphousse) 5:39, Nolan (Rathje, Lowry) 44:40 ill. Young (ee., Pronger, McInnis) 15:14
Kapusok: Shields 32/31 ill. Turek 22/20
Lövés: 22 (7+8+7) ill. 32 (11+6+15)