Flúgos futam Detroitban

2000.12.15. 14:53
Megduplázta előnyét a négy győzelemig tartó párosmérkőzéseken a Detroit és a Pittsburgh. A Vörös Szárnyak gólzáporos mérkőzésen múlták felül a Los Angelest, míg a Pingvinek a hosszabbítás 6 percében lőtt Jagr góllal gyűrték le a Washingtont.
Az elmúlt hét év leggólzáporosabb rájátszásbeli mérkőzését vívta egymással a Detroit és a Los Angeles. Ha ennél több gólt akartunk volna látni, akkor 1993. április 29-ig kellett volna visszamennünk az időben. Ekkor az LA - Calgary meccs 9-6-ra végződött. Azóta nem esett 13 gól egy találkozón. A találatok fele az első harmad első hét percében esett. Ebben az időszakban a kapusok csak elvétve találkoztak a pakkal. A ,,maradék" 33 perc már normális góltermést hozott, így nem sikerült átírni a csúcsot. Az összecsapás legjobbjának a detroiti Martin Lapointe tekinthető a maga 3 góljával, de a kétgólos Kris Drapernek, Nicklas Lindströmnek és Zigmund Pálffynak sincs szégyenkezni valója.

Jóval kevesebb gólt láthatott a pittsburghi közönség, de a végjáték kárpótolta őket a gólszegénységért. Mivel a rendes játékidő 1-1-es döntetlent hozott, így jöhetett a hirtelen halál, aminek 6. percében (pontosan 65:08-nál) a washingtoni Klee kiállíttatta magát. Utóbb kiderült, ez végzetes hiba volt. Az addig nyolc előnyt elherdáló Pingvinek ezúttal büntettek. Jött a Főpingvin, Jaromir Jagr (a cseh klasszis a visszavonult Mario Lemieux-től örökölte a címet), akinek csak 40 másodperc kellett az előny kihasználásához. Ezzel a Capitals igen nehéz helyzetbe került, hisz 0-2-re áll, és a következő összecsapást is Pittsburghben rendezik.

Jegyzőkönyv

Szombati mérkőzések:
Keleti főcsoport:
Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 1-0) h. u.
Gól: Hridina (Jagr, Beranek) 34:06, Jagr (ee., Hridina, Beranek) 65:49 ill. Bondra (ee., Johansson, Nyikolisin) 17:18
Kapusok: Tugnutt 38/37 ill. Kölzig 21/19
Kapuralövések: 21 (4+11+4+2) ill. 38 (11+15+10+2)
Kiállítások: 12 ill. 20 perc
Emberelőnyök: 9/1 ill. 5/1

Nyugati főcsoport:
Detroit Red Wings - Los Angeles Kings 8-5 (4-3, 2-1, 2-1)
Gól: Shanahan (Kozlov) 0:55, Lapionte (Murphy) 1:33, Draper (eladott korong) 3:32, Lapointe (ember előny, Yzerman, Fjodorov) 6:56, Draper (Duchesne) 23:27, Lapointe (ee., Murphy) 29:33, Lindström (ee., Yzerman, Shanahan) 49:18, Lindström (eladott korong, üres kapu) 59:23 ill. Robitaille (Stumpel, Blake) 2:04, Pálffy (Robitaille, Blake) 4:55, O'donnell (Robitaille) 19:36, Johnson (eladott korong) 31:43, Pálffy (Stumpel) 41:11
Kapusok: Osgood 44/39 ill. Fiset 17/12, Storr 25/23
Kapuralövések: 43 (14+18+11) ill. 44 (21+10+13)
Kiállítások: 14 ill. 18 perc
Emberelőnyök: 7/3 ill. 6/0