Roger Federer négy év után zuhanhat

2008.03.04. 17:31
A svájci zseni már az első fordulóban kiesett a dubaji tenisztornán. Ha Rafael Nadal ugyanott eljut a döntőig, átveszi a vezetést a világranglistán. A spanyol sikerrel vette az első kört.

Már az első fordulóban kiesett az 1,4 millió dollár összdíjazású dubaji ATP-tornán Roger Federer, ilyen nem történt négy éve. 2004-ben Cincinnatiban Dominik Hrabaty 1:6, 7:6, 6:4-gyel küldte haza a svájcit, tavaly az Indian Wells-i tornán Guillermo Canas is kiütötte az első meccsen, de az már a második fordulóban történt, mert Federer erőnyerőként kezdett.

Roger Federer

Dubajban Andy Murray ellen Federer az első szettet még rövidítésben hozta 8:6-ra, de a következő két játszmát a 21 éves skót nyerte 6:3, 6:4-re. Ez a vereség azt jelentheti, hogy Rafael Nadal eredményétől függően Federer 2004. február 2. óta először elveszítheti világranglista-elsőségét.

Az ATP pontszámítása szerint Federer, aki 2007-ben megnyerte a dubaji tornát, csak a tornagyőzelemmel védhette volna meg a tavaly itt szerzett 300 ranglistapontját. A svájci jelenleg 6330 ponttal vezeti a világranglistát, Nadal a második 5930-cal, Novak Djokovics a harmadik 5010-zel, a többiek látótávolságban sincsenek.

A most második helyen kiemelt Nadal 2007-ben a negyeddöntőben kiesett, ha most döntőbe jut, szerzett pontjai és Federer vesztett pontjai alapján átveszi a vezetést. Igaz, a spanyol sorsolása nem könnyű, a döntőig el kellene takarítania az útból Novak Djokovicsot vagy Mihail Juzsnijt Pont utóbbi verte meg őt tavaly az Emírségekben.

Ami biztos: Rafael Nadal rajta van az ügyön, ma 2 óra 22 perc alatt 3:6, 6:1. 6:4-gyel intézte el a német Philip Kohlschreibert.