Remek napot zártak a magyarok a paralimpián

2008.09.07. 18:26

Remekül kezdődött a magyarok számára a pekingi paralimpia: a versenyek nyitónapján a 17 éves Sors Tamás fantasztikus, 59.34 másodperces világcsúccsal aranyérmet szerzett 100 m pillangón a 9-es sérültségi kategóriában. Az úszó egész nap szenzációsan versenyzett, az előfutamból is világrekorddal - 59.38-cal - került be a fináléba.

Rajta kívül még hárman voltak döntősök, Csúri Ferenc 100 m pillangón, a 8-as kategóriában hetedik lett, Ráczkó Gitta pedig 200 m vegyesen a nyolcadik helyen zárt. Becsey János ugyancsak 200 m vegyesen szintén nyolcadikként csapott a célba, de utólag szabálytalan forduló miatt kizárták. 100 m gyorson Engelhardt Katalin 9., 200 m vegyesen Illés Fanni 13. lett.

Sportlövészetben a 10 méteres sportpisztolyban Gurisatti Gyula a 25. helyet szerezte meg. Az asztaliteniszezők vetélkedésében Csonka András első csoportmeccsén 3-0-ra kikapott kínai ellenfelétől. A bocsásoknál Béres Dezső egy győzelemmel és egy vereséggel kezdett, Gyurkota József mindkét csoportmérkőzését elveszítette, így ő már nem juthat be a negyeddöntőbe. A nyitónapon 24 ország sportolói végeztek dobogós helyen, Magyarország egy arannyal a 11. helyen áll az éremtáblázaton. (MTI)