Két magyar a legjobb 20-ban a Superbike-vb-n

2014.04.13. 17:15

Mindkét futamon a legjobb húszban végzett a BMW Racing Team Toth két versenyzője, ifjabb Tóth Imre és Sebestyén Péter a gyorsaságimotoros Superbike-világbajnokság Aragóniai Nagydíján vasárnap.

A menedzsment közleménye szerint ifj. Tóth a 24., Sebestyén pedig a 27. rajthelyet szerezte meg a szombati időmérőn, vasárnap előbbi pilóta mindkét versenyen 18., utóbbi versenyző pedig előbb 20., majd 19. volt. Vb-pontokat az első 15 helyezett kapott.

"Úgy érzem, az első, ausztráliai GP-hez képest sikerült előre lépnünk, és az alapbeállításokat is megtaláltuk a következő versenyhétvégére" - idézte a közlemény ifj. Tóth Imrét, aki hozzátette, haladnak az előzetesen kitűzött céljuk felé, de sok munka vár még rájuk.

A Superbike-vb csúcskategóriájában magyar csapat még soha nem versenyzett teljes szezont. A sorozat következő fordulóját két hét múlva rendezik a hollandiai Assenben.