Ez az igazi szívás: holtverseny után szétúszás

2015.06.27. 12:34

Az Európa Játékok legpechesebb úszója eddig a dán Josefine Pedersen, aki holtverseny miatt szétúszásban maradt le a női százméteres mellúszás döntőjéről.

Pedersen az első elődöntőben 1:11.72 alatt úszta le a távot, de századra ugyanennyit teljesített a török Gulsen Beste Samanci is, így mindkettejüket a negyedik helyre sorolták. A második futamban erősebb időket úsztak, így Pedersen és Samanci a 8-9. helyre szorult. Muszáj volt dönteni közöttük, és mivel az úszóversenyeken nem mérnek ezredeket, egymás között egy külön futamban kellet lemeccselniük a döntőt.

Szinte teljesen üres uszodában tartották a szétúszást, mindketten javítottak az idejükön, de Samanci nyert 1:10.80-nal. Pedersen a döntőről lecsúszva, csak egyéni legjobbjának (1:11.05) örülhetett.

A török a döntőben nem tudta megismételni ezt a teljesítményét, a plusz egy úszás kimeríthette, csak nyolcadik lett, és érdekes módon ugyanannyit (1:11.72) úszott, mint a holtversenyes elődöntőben.