A magyar lány verhetetlen a vitorlázó-vb-n
Érdi Mária a tizedik világversenyén is érmet szerzett, az U19-esek között megvédte világbajnoki címét Malajziában a laser radial hajóosztályban versenyző vitorlázó.
Érdi az első futamban egy harmadik hellyel nyitott, a következő kettőt erős szélben rendezték, egy ötödik és egy hatodik helyet gyűjtött, de ezután indult be igazán. A gyengébb, forgolódó szélben jobban kijött a tudása, egy futamgyőzelemmel már a második helyre jött fel, írta a Hunsail.hu.
![](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/1073/10732/107327/10732789_cc1ccf1ffb54d63a786cc2cb4c1420dd_wm.jpg)
Ezután már uralta a mezőnyt, újabb futamgyőzelem után egy második helyet szerzett. A hetedik futamos 23. helye kiesett a végelszámolásból, így a nyolcadik futam megnyerésével már hatpontos előnnyel vezetett. Az utolsó futamban közvetlen riválisait maga mögött tartva a negyedik helyen ért célba.
„Nagyon boldog vagyok, de igazán izgalmas volt a mai nap. Aggódtam, mert tegnap volt egy rossz futamom, de jól sikerült a rajtom, és foghattam a mezőnyt" – mondta.