James és a Lakers feltörölte a padlót a Heattel

2020.10.01. 06:10
Hiába hangoztatta Jimmy Butler, a Miami Heat játékosa, hogy jól fekszik nekik az esélytelen kiscsapat szerepe, a floridai csapat pontosan az volt az NBA-döntő első meccsén, aminek beharangozták: esélytelen. A Los Angeles Lakers csütörtök hajnalban 116-98-ra megnyerte a finálé első meccsét, és nehéz elképzelni, hogy ne szerezze meg 17. bajnoki címét.

Nem úgy indult az NBA-döntő első mérkőzése, hogy a Los Angeles Lakers feltörli a parkettet a Miami Heat csapatával. 25-12-re elhúzott a fogadóirodáknál – és a lapunknak nyilatkozó Nick Nurse-nél, a Toronto Raptors edzőjénél – esélytelennek tartott floridai csapat. A kis jóindulattal házigazdának is nevezhető Heat – mivel az orlandói „buborék”, a bubble a rájátszás helyszíne ekkor még jól kosarazott az egykori sztárja, LeíBron James vezérelte Lakers ellen, de az első negyed végén pillanatok alatt 31-28-ra fordított a kaliforniai gárda, és attól kezdve már csak egy csapat volt a pályán. James és Anthony Davis remekelt, a harmadik negyed közepén már 87-55 volt az állás, a lepattanóarány pedig 38-23 a Lakersnek.

Az utolsó negyedben végre elkezdett kosárlabdázni a 2014 óta először döntőbe jutott Heat, és 95-75-nél, amikor húszpontosra fogyott az előny, időt kért Frank Vogel, a Lakers mestere. Sőt, 109-96-nál már csak 13 pont volt a differencia, de ennél közelebb nem jutott a Heat.

Végül simán nyert 116-98-ra a Lakers. Anthony Davis 34, LeBron James 25 pontot gyűjtött, utóbbi egyetlen gólpasszal maradt le a tripla-dupláról (13 lepattanó, 9 assziszt), és az embernek az volt az érzése, azt csinálnak a kaliforniaiak a pályán, amit akarnak. A nyomasztó lepattanófölény (54-36) egymagában eldöntötte a meccset, de a játék többi elemében is sokkal jobb volt a győztes.
 A Lakers tehát megkezdte a menetelést tizenhetedik bajnoki címe felé, amivel utol fogja érni a listavezető, szintén 17-szeres győztes Boston Celtics együttesét, LeBron James pedig negyedik aranygyűrűjét húzhatja az ujjára, amivel megközelíti Michael Jordan hat elsőségét. (Ha már arról vitatkozunk, ki minden idők legnagyobb kosarasa.)

NBA-döntő, 1. mérkőzés.

Los Angeles Lakers–Miami Heat 116-98 (31-28, 34-20, 28-19, 23-31)

Lakers: Davis 34, James 25, Howard 2, Green 11, Caldwell-Pope 13. Csere: Morris 8, Kuzma 3, Rondo 7, Cook 3, Caruso 10.

Heat: Adebayo 8, Butler 23, Crowder, Dragic 6, Robinson 0. Csere: Olynyk 4, Hill 4, Jones 2, Iguodala 7, Nunn 18, Herro 14.

A második mérkőzést szombat hajnali 3-kor játsszák, azt is közvetíti a Sport 1 televízió.