Két és fél kilós fuksz miatt tombol Miami
További 120 yard cikkek
- Közel fél évszázada nem látott eseményt jegyeztek fel Amerikában
- Ebben az évezredben még nem fordult elő olyan az Egyesült Államokban, mint a hétvégén
- Rákos megbetegedés miatt kellett műteni a történelem egyik legjobb sportolóját
- Ilyen sem volt még: jövőre Berlinben is rendeznek NFL-mérkőzést
- Olimpiai csúccsal lett aranyérmes Párizsban, most kipróbálná magát a világ legerősebb ligájában
A 2000-es évek elején nem volt menőbb és erősebb csapat az egyetemi amerikaifutball-bajnokságban, mint a Miami Hurricanes, vagyis a The U. Idén visszatértek a bajnokság elitjébe, és bármilyen furcsa, de a kőkemény munka mellett ebben egy 2,5 kilós aranyláncnak is igen komoly szerepe van.
A csapat 2000-2003 között végig főcsoportgyőztes volt, 2001-ben megszerezték a bajnoki címet, veretlenül, 2000-ben és 2003-ban pedig kiemelt bowlmeccset (Sugar és Orange) nyertek.
A siker természetesen a borzasztó erőn alapult – 2004-ben rekordot jelentő hat játékosukat vitték az NFL-be a draft első körében, 2003-04-ben ez a szám tíz volt, de rekord a három év alatt (2002-04) tizenöt és a
2004-re viszont új főcsoportba került a Miami a bajnokság átalakítása miatt, és innentől szép lassan elkezdtek lesüllyedni – a mélypont 2011-ben volt, amikor kiderült, hogy egy Nevin Shapiro nevű támogató tiltott módon segítette a csapat játékosait, ezért egyebek mellett két évig nem mehetett a szezon végi döntőkbe a Miami, és a sportösztöndíjak számát is korlátozták egy időre.
Ugyan nem mondhatni, hogy kifejezetten rosszak lettek volna, de kiemelkedő eredményük nem volt. A 2016-ban kinevezett Mark Richt viszont egyből jól kezdett, 9-4-es mérleggel zárták a szezont, idén pedig veretlenül tartanak 9-0-nál, és nagyon úgy fest, hogy ha nem történik valami nagy baj, ott lehetnek a négycsapatos rájátszásban.
A hétvégén a nagy rivális Notre Dame-et verték, nem is akárhogy: 41-8-ra gázoltak át a kiemelt ellenfélen.
A szombati meccsen alaposan odatette magát a védelem, három interceptiont és egy fumble-t szereztek (az egyik interceptiontből azonnal TD-t vitt Trajan Bandy), így négyszer is villanhatott a 2,5 kilós aranylánc.
A labdaszerzős lánc ötletével a csapat védőkoordinátora, Manny Diaz állt elő a szezon előtt, szeretett volna ugyanis valami jutalmat a védőinek, ha azok lekapcsolják az ellenfél labdáját. A dolog nem ritka az egyetemi bajnokságban, több csapatnál is a bokszolókéhoz hasonló övet aggatnak a játékosokra az oldalvonalon ösztönzésül, de
Főleg, ha még saját rapszám is jár hozzá.
A láncot a miami celebékszerész, AJ Machado készítette – több száz NFL-játékos jár hozzá fukszért –, Diaz mázlija, hogy pont ott volt a The U korábbi játékosa, a nemrég visszavonult Vince Wilfork az üzletben Machadónál, amikor odatelefonált, hogy valamiféle jutalombizsut szeretne a srácoknak. Diaz eredetileg egy vékonyabb nyakláncra gondolt, Wilfork viszont gyorsan közbevágott, hogy vastag, Miamiban menő cucc kell.
A dolog instant siker lett, a játékosok az első pillanattól kezdve imádták, ahogy a szurkolók is. És akkor a bizniszről még nem is beszéltünk.
A Miami mezeit gyártó Adidasnak előre szóltak, hogy jó lenne láncos mintájú pólókkal bővíteni a kínálatot, de pár külsős céggel is megállapodtak pólók gyártásáról. Az egyik ilyen a korábbi Miami-játékos D.J. Williams, aki
Azóta már replikaláncokat is gyártanak, tonnaszámra viszik azt is.
Jót tesz az üzletnek, hogy veretlen a Miami, ahogy az is, hogy a védelem szárnyal, hiszen hiába csináltatták volna meg az aranyláncot, ha az egész szezonban egy dobozban pihen.
tehát rendesen szem előtt van. Jobb reklám nem is kell neki, nem csoda, hogy boldog-boldogtalan ilyen pólóban vagy láncban őrjöng a Miami meccsein.
A Miaminak három mérkőzése még biztosan lesz idén, november 18-án a Virginia Cavalierst fogadják, 24-én a Pittsburgh Panthers ellen mennek, mindkettő verhető, aztán a főcsoportdöntő jön a bajnoki címvédő Clemson ellen. Ha ezt lehozzák, biztos, hogy bent lesznek a rájátszásban, és 2001 után újra a bajnoki címért mehetnek.
Rovataink a Facebookon