10 alatt, 20 alatt, 44 alatt: őrület

2016.03.13. 13:12

Wayde van Niekerk lett a világ első olyan futója, aki mind a három klasszikus sprinttávon áttörte az álomhatárt. A dél-afrikainak száz méteren 10 másodpercen, kétszázon 20 másodpercen, négyszázon 44 másodpercen belüli ideje van.

Van Niekerk a tavalyi pekingi világbajnokságon lett igazán ismert, amikor talán minden idők legjobb négyszázas versenyén győzött. Az ájulásig hajtotta magát, hordágyon hagyta el a stadiont.

A 23 éves sprinter akkor 43.48-cal nyert, kétszázról 19.94-e van, és a hétvégi bloemfonteini versenyen százon is új csúcsot futott, 9.98-cal jött be tíz másodperc alá. Az atlétikában az az általános, hogy egy-egy sprinter százon és kétszázon, vagy kétszázon és négyszázon jó. Az nagyon kivételes, hogy valaki mindhárom távon nemzetközi szintű eredményre képes.

„Tíz alatt, húsz alatt, negyvennégy alatt. Ez őrület. Nagyszerű dolgok várnak Wayde-re" – írta a 200-on és 400-on is olimpiai bajok Michael Johnson.

A dél-afrikai atléta a riói olimpián csak négyszázon fog indulni.