Baumgartner négy másodpercet javított

2004.04.23. 09:50
A San Marinó-i Nagydíj első szabdedzését Michael Schumacher nyerte, a német világbajnok 9,2 másodperccel volt gyorsabb, mint Baumgartner Zsolt, aki a huszonnegyedik helyen végzett. Néhány órával később a magyar pilóta javított és a felére csökkentette a némethez képesti hátrányát.
Az imolai F-1-es hétvége 14 órától a második pénteki szabadedzéssel folytatódott. A legjobb időt ezúttal nem Michael Schumacher, hanem meglepetésre a BAR-Hondával futó Jenson Button teljesítette. A második az angol csapattársa, Takuma Sato lett, míg a hatszoros világbajnok csak a harmadik helyen végzett.

Button ideje viszont majd' egy másodperccel gyengébb volt Schumacher péntek délelőtti legjobbjánál.

A Minardi magyar versenyzője, Baumgartner Zsolt a nap második felében összeszedte magát és autóját is, a korábbi tízmásodperces hátrányát ötre csökkentette Schumacherhez képest, és nem sokkal többel maradt el Buttontól sem.

A második tréning percről percre

14.00: elkezdődött az edzés.

14.08: már szinte az összes kocsi ment legaklább egy gyors kört.

14.10: Davidson, a BAR-Honda tesztpilótája 1:22.449-es idővel vezet. Baumgartner és Michael Schumacher egyelőre nem futott gyors kört.

14.12: Michael Schumacher teljesítette első körét, 1:22.132-vel átvette a vezetést.

14.16: a M. Schumacher mögötti sorrend - Alonso, Barrichello, Davidson, Button, Coulthard.

14.20: Montoya és Coulthard is megelőzte a vezető ferrarist, a kolumbiai ideje 1:21.661.

14.21: Baumgartner jelentősen javított délelőtti idején, új legjobbja 1:27.861, amely a 23. helyre elég pillanatnyilag.

14.25: M. Schumacher visszavette a vezetést: 1:21.164.

14.30: Sato az élen! A BAR-Honda versenyzője öt ezreddel ment jobbat, mint M. Schumacher.

14.34: Satot megelőzte a csapattársa, Jenson Button, az angol ideje 1:20.966. M. Schumacher már csak a harmadik.

14.40: M. Schumacher mögött a sorrend - Trulli, Davidson, Montoya, Raikkönen, Alonso. Baumgartner a huszonharmadik.

14.43: Barrichello csak a tizenegyedik, R. Schumacher a tizenötödik. A pályán a két BAR-Honda egymással verseng az első helyért.

14.44: M. Schumacher ismét a pályán, de még nem sikerült jobbat futnia Button körénél.

14.48: Zonta kicsúszott és befejezte a körözést.

14.50: Baumgartner ismét két másodpercet javított az idején - 1:25.829 -, ez már csak alig hat másodperccel gyengébb Schumacher délelőtti legjobbjánál.

14.52: Raikkönen feljött a negyedik helyre.

15.00: vége a második szabadedzésnek. Button volt a legjobb csapattársa, Sato előtt. Michael Schumacher harmadik lett, Baumgartner négy másodperccel jobbat ment, mint délelőtt és huszonharmadik lett.

A délutáni, második szabadedzés végeredménye

1 Jenson Button (GBR) BAR Honda 1:20.966
2 Takuma Sato (JPN) BAR Honda 1:21.159 + 0:00.193
3 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:21.164 + 0:00.198
4 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren Mercedes 1:21.586 + 0:00.620
5 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:21.604 + 0:00.638 6 Anthony Davidson (ENG) BAR Honda 1:21.643 + 0:00.677

Délelőtt Michael Schumacher volt a leggyorsabb

A San Marinó-i Nagydíj első szabdedzését Michael Schumacher nyerte, a német világbajnok 9,2 másodperccel volt gyorsabb, mint Baumgartner Zsolt, aki a huszonnegyedik helyen végzett.

A tréningen Timo Glock, jordanes tesztpilóta kisebb balesetén kívül semmi nem történt, a Ferrarik könnyedén futották a két legjobb időt.

A magyar pilóta, Baumgartner Zsolt a huszonnegyedik helyen végzett, ideje 1,4 másodperccel volt rosszabb, mint csapattársa legjobbja, és majd' tíz másodperccel - pontosan 9.228 ezreddel - maradt el Michael Schumachertől.

A nap második tréningje 14 órakor kezdődik, az Index azt is online közvetíti.

Az első szabedzés percről percre

11:00: elkezdődött az első szabadedzés.

11:05: A menők közül eddig csak a két Williams-BMW és Trulli Renault-ja ment az aszfaltra. Michael Schumacher kocsija még üresen áll a boxban, Alonso Renault-ját épp előkészítik.

11:10: Ricardo Zonta futotta az első időt egy Toyotával- 1:27.249.

11.15: a Jaguar tesztpilótája, Björn Wirdheim vette át a vezetést 1:27.071-es idővel. A további sorrend: Zonta, Bruni, Leinders, Glock.

11.22: Barrichello átvette a vezetést, majd' két másodperccel javította meg Wirdheim idejét. Glock egy Jordannel a pálya utolsó kanyarjában pördült meg.

11.25: Michael Schumacher megtette első körét, és 1:21.522-es idővel átvette a vezetést.

11.29: Baumgartner pillanatnyilag a hetedik helyen áll, ideje 1:29.441, ami két századdal jobb, mint csapattársának, Bruninak az eredménye.

11.31-ig csupán kilenc versenyző futott kört.

11.34: Ralf Schumacher, Montoya és Alonso is befejezte az első mért körét, ebben a sorrendben a harmadik, negyedik, ötödik helyen állnak.

11.37: Schumacherhez még mindig Barrichello van a legközelebb, de ő is több mint egy másodperccel le van maradva a némettől.

11.39: Barrichello javított, hátránya már csak 0.069 másodperc Schumacherhez képest.

11.41: a brazil Ferraris rákapcsolt, 1:21.443-as idővel átvette a vezetést, de már Schumacher is gyors körön van.

11.42: Schumacher máris visszavágott, 1,3 másodpercet rávert a brazilra: 1:20.084.

11.43: Baumgartner még mindig nem javított az idején, már csak a tizenhetedik.

11.48: Glock a falnak csapódott, de sérülés nélkül megúszta. A sorrend valamivel több, mint tíz perccel a vége előtt: Schumacher, Barrichello, Ralf schumacher, Davidson, Montoya.

11.54: Baumgartner a huszadik, még mindig a tréning elején futott idejével.

11.55: a McLarenek ismét nem remekelnek, Coulthard a tizenegyedik, Raikkönen még gyors kört sem futott.

11.57: Raikkönen első próbálkozásra nyolcadik.

11.58: a tréning végére ismét előbújtak a Ferrarik, de Schumacher nem tudott javítani az idején, Barrichello pedig nem került hozzá közelebb.

11.59: Baumgartner még mindig 1:29.441-gyel áll, de már csak a huszonkettedik. Bruni, a csapattársa egy másodperccel futott jobbat és huszadik.

12.00: véget ért a tréning, Michael Schumacher, Barrichello, R. Schumacher, Davidson, Button, Montoya. Baumgartner a huszonnegyedik lett.

A magyar pilóta az utolsó körében javított az idején néhány századot, de Brunitól még így is 1,4 másodperccel van lemaradva.