Schumacher simán nyert Japánban

2004.10.10. 07:03
Michael Schumacher nyerte a magyar idő szerint vasárnap kora reggel megtartott Japán Nagydíjat. A hétszeres világbajnok győzelme egy pillanatig sem volt kétséges, a német nyolcvanharmadik, idei tizenharmadik sikerét szerezte. Baumgartner kicsúszott.
Rajt-cél győzelmet aratott Michael Schumacher a Japán Nagydíjon. A magyar idő szerint vasárnap kora reggel megrendezett versenyen a német pilóta az első rajtkockáról indulva nyert, megeröltetés nélkül.

A hétszeres világbajnok már a rajtnál elhúzott a mezőnytől, és húszmásodperces előnnyel nyert is. A második öccse, Ralf Schumacher lett, míg harmadikként a BAR-Hondát kormányzó Jenson Button ért célba. A hazai kedvenc, Takuma Sato negyedik lett.

Baumgartner hibázott
"Nem az én hétvégém volt. Nem ismertem a pályát, így esőben nagyon nehéz volt rajta menni, ráadásul két szabadedzés el is maradt, így még nehezebbé vált a dolgom. Többször is kicsúsztam, végül a futamon, ami az én hibám" - nyilatkozta Baumgartner Zsolt a futamot követően.

Az unalmas versenyen a kerékcserék, illetve a 15. helyről indult Rubens Barrichello néhány előzése hozott csak némi izgalmat, ám a brazil a futam 38. körében összeütközött David Coultharddal, és kiesett a versenyből. A skótnak szintén fel kellett adnia.

Baumgartner Zsolt a boxból vághatott neki a futamnak, de nyolc körrel a befutó előtt kicsúszott.

Michael Schumacher ebben a szezonban tizenharmadszor, míg egész karrierjét tekintve nyolcvanharmadszor végzett az élen. Szuzukában hatodszor nyert. Mindegyik Forma-1-es rekord.

Michael Schumacher 63. pole pozíciója
Michael Schumacher volt a Japán Nagydíj rajtsorrendjéről döntő második időmérő edzés legjobbja Ralf Schumacher és Mark Webber előtt. A Ferrari német klasszisa 63. alkalommal indulhatott az első rajtkockából a 7:30 órakor kezdődő futamon. Baumgartner Zsolt nem ment ki a kvalifikációra, így utolsoként indulhatott volna, de inkább a boxot választotta. A magyar pilóta az első időmérő edzésen, vizes pályán kicsúszott, és valószínű, hogy megsérült az autója, ezért nem vállalta a szereplést a rajtsorrendről döntő edzésen. A kvalifikáció éles, második felében körről körre száradt a pálya, a legkedvezőbb, szinte száraz körülmények között az első edzés legjobja, a Toyotával első nagydíján részt vevő, Renault-tól igazolt Jarno Trulli száguldhatott. Szintén szárazon mehetett a két Schumacher-fivér, Michael és Ralf is, és ez az eredményükön is meglátszott: a világbajnok könnyedén szerezte meg az első kockát, míg öccse a második helyen végzett. Nagy meglepetésre a jaguaros Mark Webberé lett a harmadik idő, míg a hazai pályán versenyző Takuma Sato rajtolhatott negyedikként. Egy nagyobb vezetői hiba miatt az elmúlt két futam győztese, Rubens Barrichello csak a két Jordant, valamint Brunit előzte meg, így a futamot a mezőny második feléből, a 15. pozícióból kezdi.

A vb állása 17 futam után

1 M. Schumacher Ferrari 146 pont (már világbajnok)

9 Jordan 5
10 Minardi 1

A Japán Nagydíj körről-körre

7.30: Minden autó elindult a felvezető körre.

Rajt: A két Schumacher jól jött el, Michael biztosan fordult elsőként. Mögötte öccse, Ralf, majd Button, Sato, Trulli és Webber következik. Button remekül startolt.

#alt#
Tekintse meg képeinket!
1. kör: A rajt utáni sorrend nem változott, Baumgartner Zsolt az utolsó helyen halad, a boxutcából indult.

2: Fisichella megelőzte Villeneuve-öt, és nyolcadiknak jött föl. Michael Schumacher biztosan vezet, csapattársa, Rubens Barrichello viszont csak a tizennegyedik.

5: Barrichello megelőzte Panist, így 13. Az élen nincs változás.

7: Alonso könnyedén előzte meg Villeneuve-öt a célegyenes végén, és így kilencedik.

8: Montoya megelőzte Raikkönent, így tizenegyedik. Az élen a Schumacherek már több mint tíz másodperccel elhúztak a BAR-Hondáktól.

9: Ralf Schumacher máris kiállt tankolni. Gond nélkül tért vissza az élmezőny mögé, kilencediknek. Az utolsó F-1-es versenyén induló Olivier Panis szintén üzemanyagot vett fel.

11: Webber és Montoya is tankolt.

12: Sato szintén a boxban járt, majd Barrichello érkezett.

13: Michael Schumacher tankolt, és gond nélkül visszatért az első helyre. sato megelőzte Alonsót.

14: Ezúttal Alonso és Raikkönen cserélt kereket.

15: Button és Villeneuve tankolt utoljára az élmezőnyből, mindketten sokkal több üzemanyagot kaptak, mint a többiek.

16: Fisichella lefutott a pályáról, átszáguldott a kavicságyon, de visszatért a pályára.

19: sorrend - Michael Schumacher, Ralf Schumacher, Sato, Button, Coulthard, Alonso, Trulli, Montoya, Barrichello.

21: Webber a bokszba állt és feladta a versenyt.

22: Barrichello a sikánban Montoyát, majd néhány kanyarral később Trullit előzte meg.

24: Ralf Schumacher másodszor is tankolt.

26: Michael Schumacher, nem sokkal előtte pedig Trulli tankolt másodszor is. Sato következett utánuk.

28: Barrichello másodszor járt a boxban tankolni.

30: Barrichellóé a leggyorsabb kör, M. Schumacher biztosan vezet.

32: David Coulthard tankolt másodszor is, valószínűleg ő többször már nem fog kijönni.

33: Alonso minden bizonnyal szintén utoljára tankolt.

34: Villeneuve másodszor vett föl üzemanyagot.

35: Végül Button is bement a boxba, így már majdnem minden menő kétszer járt kint tankolni, Raikkönen az egyetlen kivétel.

36: Raikkönen is letudta a második tankolást. A sorrend: M. Schumacher, R. Schumacher, Sato, Button, Coulthard, Barrichello, Alonso, Montoya.

38: Coulthard és Barrichello összeütköztek a sikán előtt, mindketten elmentek a boxig, de felfüggesztés-törés miatt fel kellett adniuk a versenyt. A két Schumacher-fivér egyaránt harmadszor tankolt.

39: Baumgartner az utolsó, 19. helyen halad.

41: Sato harmadszor is kereket cserélt, majd a negyedik helyre tért vissza.

43: A verseny végeredménye már valószínűleg kialakult, a sorrend M. Schumacher, R. Schumacher, Button, Sato.

45: Baumgartner kocsija a pálya mellett parkolt le, a magyar feladta, miután kicsúszott.

#alt#
Klikk a képre!
49: Massa kívülről előzte Villeneuve-öt a célegyenes végén.

53: Michael Schumacher megnyerte a Japán Nagydíjat, a második öccse, Ralf Schumacher, a harmadik Jenson Button lett. A hazai kedvenc, Takuma Sato negyediknek futott be.