Schumacher az első sorban

2005.06.11. 18:49
A BAR-Honda pilótája, Jenso Button indulhat az élről a vasárnapi Kanadai GP-n. A szombati időmérőn alig három tizeddel volt jobb, mint a második Michael Schumacher.
A BAR-Honda angol pilótája, Jenson Button volt a leggyorsabb a Kanadai Nagydíj időmérő edzésén - magyar idő szerint - szombat este. Mellőle, a második helyről Michael Schumacher indulhat a vasárnapi futamon, míg a harmadik kockáról Fernando Alonso várhatja a rajtot.

Button kevés üzemanyaggal száguldhatott

A 25 éves tehetség rettentő gyors kört futott, de eredményéhez valószínűleg hozzájárult, hogy nem sok benzin volt a kocsijában. Fölényét jelzi, hogy a pálya leggyorsabb pontján a mögötte végzett Schumachernél is 12 kilométer per órával sebesebben száguldott. Karrierje második pole pozícióját szerezte.

"Nagyon boldog vagyok, nem számítottam rá, hogy ilyen előkelő helyen leszek a rajtrácson - nyilatkozta Button a kvalifikációt követő hivatalos sajtótájékoztatón. - Csak arra gondoltam, hogy megszorítjuk a legjobbakat, de jó kört sikerült futnom, és úgy tűnik, nem hiába teszteltünk az utóbbi időben.

20 R. Barrichello Ferrari idő nélkül

A Ferrari első soros teljesítménye valójában meglepetés, Michael Schumacher ugyanis még az utolsó szabadedzésen is csak nyolcadik lett, ráadásul műszaki gondok is akadtak a kocsijával. Versenytaktikájáról nem sokat tudni, de köre jól sikerült, és - mint mondta - "a Ferrarit jól összekapták, és végre visszakerülhet oda, ahol lennie kellene". A hétszeres világelső megismételte idei legjobb időmérő-teljesítményét, legutóbb Bahreinben volt második. Csapattársa, Rubens Barrichello viszont utolsó lett szombaton, motorhiba miatt nem tudott kört futni.

Raikkönen csak a középmezőnyben

A vb-éllovas Fernando Alonso harmadik, illetve renault-s márkatársa, Giancarlo Fisichella negyedik helyére számítani lehetett, arra viszont kevésbé, hogy a pénteki és szombat délelőtti tréningeken élmezőnyben lévő Kimi Raikkönen csak hetedik lesz a kvalifikáción.

Nála is gyengébb volt a nürburgringi második Nick Heidfeld, ideje csupán a 13. kockára volt elég.

A Kanadai Nagydíj magyar idő szerint vasárnap 19 órakor indul, és különösen izgalmas taktikai verseny várható.

A Kanadai Nagydíj időmérője percről percre

19.00: A Red Bull-kocsiba négy verseny után visszakerült Christian Klien kezdte a kvalifikációt, 1:18.249 az ideje.

19.02: Mark Webber pontosan fél másodperccel volt gyorsabb az osztráknál, és átvette a vezetést.

19.05: A toyotás Ralf Schumacher 1,3 másodpercet vert Webberre, és élre állt.

19.07: Patrick Frieascher hátránya 3,2 másodperc, ezzel eddig negyedik a Minardi osztrák versenyzője.

19.08: Cristijan Albers csak 1,8-del maradt el a legjobb Ralf Schumachertől, csapattársát és Klient is megelőzte a feltehetően nagyon könnyű Minardijával.

19.12: A jordanes Narain Karthikeyan az ötödik időt futotta.

19.15: Az indiai csapattársa, Tiago Monteiro valamivel lassab, ő a hatodik.

19.17: Felipe Massa második, mert alig három tizeddel volt lassabb Ralf Schumacher idejénél.

19.19: Jacques Villeneuve átvette a vezetést, két és fél tizedmásodperccel futott jobbat Ralf Schumachernél.

19.21: Már Takuma Sato vezet, mert ő Villeneuve-nél is jobbat futott 387 ezreddel.

19.25: Nem tudta megelőzni Satót a mclarenes Kimi Raikkönen, 1:15.923-mal a második.

19.27: Sato BAR-os csapattársa, Jenson Button fél másodperces előnnyel az élre állt. Nem tudni, mennyi üzemanyag volt a kocsijában, de remek kört futott.

19.28: A toyotás Jarno Trulli majd' egy másodperc hátránnyal ötödik.

19.30: Juan Pablo Montoya Button mögé jött föl, második, de hátránya majdnem fél másodperc.

19.32: Fisichella viszont csak három tizedet szedett össze Buttonhoz képest, így már ő a második.

19.35: Michael Schumacher 1:15.475-tel a második időt autózta.

19.37: David Coulthard köre csak a 11. helyre volt jó.

19.38: Rubens Barrichello a melegítő köre végén visszament a boxutcába, mert az autójából füst csapott ki. A garázsáig már csak gyalog jutott el, valószínűleg motort kell cserélni a Ferrarijában.

19.42: A legutóbbi futamon az első kockából indult Nick Heidfeld ezúttal csak a tizenkettedik, de még Alonso hátra van.

19.44: Alonso a harmadik időt teljesítette, Jenson Buttoné a pole pozíció, a második Michael Schumacher.