Ferenc, Olívia
-4 °C

Montella vezetésével győzte le a Roma az Intert

2001.03.04. 22:36
Küzdelmes, gólokban gazdag játékot hozott az olasz bajnokság hétvégi rangadója, a Roma-Inter összecsapás. Vieri vezetésével a vendégek jutottak előnyhöz, ám a Roma néhány perc múlva egyenlített, majd a vezetést is átvette. Az első játékrész végén Vieri második góljával sikerült egalizálnia a milánóiaknak. A három pont sorsa néhány perccel a lefújás előtt dőlt el, miután egy szögletet követően Montella bólintott a hálóba.
A Serie A 21. fordulójának rangadóját Rómában rendezték, ahol a listavezető hazaiak az idei szezonban gyengélkedő - ám a Bajnokok Ligáját érő negyedik helyről még le nem tévő - Internazionalét fogadta. Mindkét gárda győzelemmel hangolt a rangadóra. Az elmúlt fordulóban a Roma a Vicenza ellen nyert semleges pályán két, hajrában szerzett góllal. Az Inter egy szoros meccsen, Ferrante utolsó előtti percben szerzett találatával gyűrte le Milánóban az Udinesét.

Gyors gólváltással indult a kilencven perc

Néhány perc elteltével azonnal nekiesett egymásnak a két csapat, s a támadószellemnek gyorsan meglett az eredménye is. A 10. percben Recoba adta a labdát Vierinek, aki kissé kisodródott, ám erős lövése ellen tehetetlen volt Antonioli (0-1). Bő egy perc elteltével máris kiegyenlítettek a fővárosiak. Assuncao végezhetett el szabadrúgást mintegy 30 méterről, a labda megpattant a 16-oson belül, s anélkül, hogy bárki hozzá is ért volna továbbpattant a hálóba (1-1). Öt perc múlva majdnem fordított a Roma, de Candela 25 méteres lövése néhány centivel mellé szállt.

Szűk félóra elteltével már sikerült az állás megfordítása a hazaiaknak. Ismét Assuncao végezhetett el szabadrúgást nagyon jó szögből, 20 méterre a kaputól. A játékszer a felső kapufán csattant, a kipattanóra mozduló támadók közül Montella volt a legjobb helyzetben, s fejjel könnyedén továbbította a hálóba a labdát (2-1). A félidő utolsó percében újra megrezdült a háló. Ezúttal a vendégcsapat szurkolói örülhettek, Christian Vieri második találatával ugyanis egalizált az Inter. Vieri Recobától kapott remek labdát a térfél közepén, végigszáguldott vele a 16-osig, majd ballal Antonioli mellett a jobb sarokba lőtt (2-2). A ráadás perceiben Totti előtt adódott még egy nagy helyzet, ám a Roma csatára hibázott.

Sorozatos hazai helyzetek

A szünet után elsősorban a Roma előtt adódtak veszélyesebb helyzetek. Az 52. minutumban Totti nyeste jobb belsővel kapura a labdát, mely a jobb kapufát érintve hagyta el a pályát. Két percre rá Montella lőtt 18 méterről a kapu fölé. Tíz perc elteltével hasonló távolságból lőhetett szabadrúgást a hazai csapat, de Assuncao lövését Frey magabiztosan fogta. Nem sokkal később Totti lapos lövése landolt Frey ölében.

Négy perccel a lefújás előtt góllá érett a Roma fölénye. Egy szögletet követően Samuel fejelte a kapu elé a labdát, a felugró játékosok közül Vincenzo Montella helyezkedett a legjobban, s néhány lépésről a hálóba bólintott. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a 90. percben egy buta szabálytalanságot követően Cirillo megkapta második sárgáját, így az Inter tíz emberrel fejezte be az összecsapást. A Roma győzelmével továbbra is őrzi hatpontos előnyét a tabella élén, míg az Inter egyre távolabb kerül a Bajnokok Ligájától.

Tíz emberrel szerzett pontot a Parma

Nagy érdeklődés előzte meg a Milan-Parma összecsapást is, mely 2-2-es döntetlennel ért véget. A piros-feketék a 21. percben Maldini révén jutottak vezetéshez, majd egy perc múlva Lamouchi kiállítása után emberelőnybe kerültek. Mégis egy védelmi hibát követően sikerült a vendégeknek kiegyenlíteniük, a hazai védők Milosevicre nem figyeltek kellőképpen. A második játékrész elején Guly fejesével újra a milánóiaknál volt az előny, ám a hősiesen küzdő Parma Amoroso góljával újból egalizált. A tabella második fokán álló Juventus nagyobb megerőltetés nélkül diadalmaskodott, a zebrák Zambrotta és Inzaghi találataival gyűjtötték be a három pontot.

Serei A, 21. forduló
Roma-Internazionale 2-2 (2-2)
Gólszerzők: Assuncao a 11., Montella a 28. és 86., illetve Vieri a 9. és a 45. percben.
Milan-Parma 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Maldini a 21., Guly a 49., illetve Milosevic a 23., Amoroso a 80. percben.
Verona-Atalanta 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Salvetti a 11. és a 89., illetve Doni a 41. percben.
Bari-Fiorentina 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Cassano a 43., Andersson a 87., illetve Rui Costa a 39. percben.
Udinese-Juventus 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Zambrotta a 38., Inzaghi a 60. percben.
Napoli-Lecce 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Edmundo az 52., illetve Vugrinec a 76. percben.