Judit

Veretlen a Real Madrid, nyeretlen a Lazio

2001.09.26. 20:23
A labdarúgó Bajnokok Ligájának harmadik fordulójában újabb nyolc találkozót rendeztek. Az eddig százszázalékosan szerepelő spanyol Real Madrid és a görög Panathinaikosz folytatatta remek sorozatát, és immár kilenc ponttal vezetik csoportjukat. Ellenkező pályát futott be a Lazio és Schalke, mind a két egyesület még pont nélkül szerénykedik. Különösen az olaszok gyengélkedése érthetetlen, hiszen sokan a római sztárgárdát a szezon megkezdése előtt akár végső sikerre is esélyesnek tartották.
Az A csoportban spanyol bajnok Real Madrid az eddig két döntetlennel rendelkező Anderlechtet fogadta. A hazaiak az átszunyókált első negyvenöt perc után alaposan belehúztak, és gyakorlatilag hat perc alatt megfordították a mérkőzést. Győzelmével a madridi csapat továbbra is százszázalékos. A másik összecsapáson a BL-ben eddig bukdácsoló AS Roma a Lokomotiv Moszkvát szerencsés körülmények között verte, így megmaradt esélye a továbbjutásra.

AS ROMA- LOKOMOTIV MOSZKVA 2-1 (0-0)
GÓLSZERZŐK: Csugajnov (öngól) 69, Totti 79, ill., Obradovics 59,

REAL MADRID- ANDERLECHT 4-1 (0-1)
GÓLSZERZŐK: Celades 48, Raul 50, 68, Solari 78, ill. Dindane Aruna 33,

A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Real Madrid 9 pont, 2. AS Roma 4, 3. Anderlecht 2, 4. Lokomotiv Moszkva 1

B CSOPORT

A B csoportban a meglepetésre élen álló portugál bajnok Boavista a Dortmundot fogadta, és elsöprő első félidejének köszönhetően fontos három ponthoz jutott. Az UEFA Kupa idei győztese, a Liverpool a Dinamo Kijevet a vártnál nehezebben győzte le. Az utóbb időben kevés lehetőséget kapó finn Litmanen góljával végül nyert a sérült Michael Owent nélkülöző angol gárda.

BOAVISTA- BORUSSIA DORTMUND 2-1 (2-0)
GÓLSZERZŐK: Elpidio Silva 23, Erwin Sanchez 39, ill. Amoroso 76,

FC LIVERPOL- DINAMO KIJEV 1-0 (1-0)
GÓLSZERZŐK: Litmanen 22,

A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Boavista 7 pont, 2. FC Liverpool 5, 3. Borussia Dortmund 2, 4. Dinamo Kijev 1

C CSOPORT

A C csoportot vezető és még százszázalékos görög Panathinaikosz a toronymagas esélyesnek tartott Arsenallal talákozott. A mérkőzés után már nem az angolok, hanem a görögök a kvartett elő számú favoritjai. Három mérkőzés, három győzelem- erre talán még legfanatikusabb görög drukkerek sem számítottak a sorozat megkezdése előtt. A másik találkozón az eddig pont nélkül álló Schalke a spanyol Mallorcát látta vendégül, és a gelsenkircheni publikum legnagyobb bánatára továbbra sem sikrült megízlelniük a győzelem ízét.

PANATHINAIKOSZ- ARSENAL 1-0 (1-0)
GÓLSZERZŐK: Karagunisz 25,

SCHALKE- MALLORCA 0-1 (0-0)
GÓLSZERZŐK: Etoo 66,

A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Panathinaikosz 9 pont, 2. Real Mallorca 6, 3. Arsenal 3, 4. Schalke 04 0

D CSOPORT

A Bajnokok Ligája eddigi legnagyobb negatív szenzációját a Lazio szolgáltatta két elbukott mérkőzésével. A rómaiaknak még ezt az elképesztően gyenge teljesítményt is "sikerült" alulmúlniuk, és már valóban csak a csodában reménykedhetnek. A másik összecsapáson az addig veretlen Nantes a Galatasaray csapatától szenvedett egygólos vereséget, alaposan összekuszálva ezzel a tabellát.

NANTES-GALATASARAY 0-1 (0-0)
GÓLSZERZŐK: Sergen 79

PSV- LAZIO 1-0 (1-0)
GÓLSZERZŐK: Hofland 40,

A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Nantes 6 pont (7-3), 2. PSV Eindhoven 6 (5-5), 3. Galatasaray 6 (3-3), 4. Lazio 0