Mária
-7 °C

Lisztesék ismét nyertek

2001.11.03. 19:08
Újból győzött a Bundesliga 12. fordulójában a Werder Bremen. Lisztes Krisztiánék ezúttal a Hansa Rostock ellen diadalmaskodtak. Továbbra is remekül szerepelnek a "nagy csapatok": a Bayern, a Leverkusen és a Dortmund egyaránt győzött, így ők állnak a dobogón a német labdarúgó bajnokságban.
Lisztes Krisztián csapata, a Werder Bremen idegenben is győzni tudott, a brémaiak ezúttal a Hansa Rostock otthonában nyertek egy-nullra. A mérkőzés egyetlen találatát a 74. percben Klasnic szerezte. A magyar középpályás végigjátszotta mérkőzést, de ezúttal nem sikerült gólt lőnie. Lisztesék a gyengébb kezdés után egyre jobban magukra találnak, és már hatodikak tabellán.

A címvédő Bayern München továbbra is ellenállhatatlan, a bajorok ezúttal a remek második félidei játékuknak köszönhetően a Hamburgot verték három góllal. Üröm az örömben, hogy a Bayern paraguayi csatára, Roque Santa Cruz a találkozón bal lábában szalagszakadást szenvedett, s még szombaton este megoperálták. Az első orvosi vélemények szerint körülbelül kéthónapos pihenőre kényszerül, s ezért biztosan nem lehet ott a dél-amerikai világbajnoki selejtezők utolsó két fordulójában.

A Bayernt üldözők is győztek, így továbbra is mindössze egy pont az előnyük a bajoroknak. A Leverkusen rangadót nyert hazai pályán az eddig remekül szereplő Kaiserslautern ellen, míg a dobogó harmadik fokán álló Dortmund Ricken találatával nyert a Stuttgart ellen. A magyar érdekeltségű csapatok közül a Hertha és Cottbus is vasárnap mérkőzik.

Bundesliga, 12. forduló:

FC Hansa Rostock-SV Werder Bremen 0-1 (0-0)
gólszerző: Klasnic (74.)
Bayern München-Hamburger SV 3-0 (0-0)
g: Sergio (69.), Pizarro (84., 89.)
VfL Wolfsburg-1. FC Nürnberg 5-0 (2-0)
g: Ponte (6., 30.), Petrov (68.), Kennedy (87.), Munteanu (88.)
Borussia Dortmund-VfB Stuttgart 1-0 (0-0)
g: Ricken (51.)
FC St. Pauli-TSV 1860 München 0-3 (0-1)
g: Gibbs (5., öngól), Cerny (78.), Ha:ssler (90.)
Bayer Leverkusen-1. FC Kaiserslautern 2-1 (1-1)
g: Ballack (35., 50., a másodikat 11-esből), illetve Strasser (18.)
FC Schalke 04-1. FC Köln 3-1 (1-1)
g: Sand (45.), Möller (54.), Asamoah (82.), illetve Sinkala (37.)
piros lap: Scherz (32., Köln)
A Hertha BSC-Borussia Mönchengladbach és az SC Freiburg-FC Energie Cottbus mérkőzéseket vasárnap játsszák.
Az élcsoport állása: 1. Bayern München 31 pont, 2. Bayer Leverkusen 30, 3. Borussia Dortmund 25 (18-8), 4. 1. FC Kaiserslautern 25 (25-16), 5. FC Schalke 04 21, 6. Werder Bremen 20