Ambrus
-7 °C

A Bayern München már tíz ponttal vezet

2003.02.22. 20:13
Már-már nem is számít meglepetésnek, hogy a kiesés ellen küzdő Energie Cottbus nyerni tudott a dobogóért harcoló Werder Bremen otthonában. A Bayern magabiztosan verte a Nürnberget, míg a forduló rangadóján a Dortmund kétgólos hátrányból mentett pontot.
A bajnoki cím első számú várományosa a Bayern München magabiztosan győzött a Nürnberg ellen, így előnye már 10 pontra nőtt, a legfőbb üldöző Dortmund előtt. A dortmundiak a Schalke vendégeként bő negyedóra alatt kétgólos hátrányba kerültek, ám a második negyvenöt percben sikerült egyenlíteniük. A meccs krónikájához két kiállítás, egy meg nem adott gól és egy borzalmasan rossz játékvezető tartozik még.

Lisztes Krisztián együttese a Werder Bremen továbbra is tartja katasztrofális formáját, ezúttal a télen még biztos kiesőnek elkönyvelt, azóta azonban megtáltosodó Cottbustól kaptak kim hazai pályán. A hazaiaknál Lisztes és a tavaszi idényben még veretlen Cottbusban Lőw Zsolt egyformán végigjátszotta a találkozót.

Két gól és ugyanennyi kiállítás volt a Wolfsburg-1860 München találkozón is, ám itt a csapatok megosztoztak a pontokon. Meglepetésre győzni tudott Hannoverben a Leverkusen. A lefújás előtt bő tíz perccel még a hazaiak vezettek, ám a múlt héten edzőváltáson átesett vendégek fordítani tudtak.

Bundesliga 22. forduló:
Eredmények:

Bayern München-1. FC Nürnberg 2-0 (1-0)
Gólszerző: Lizarazu (17.), Elber (59.)

FC Schalke 04-Borussia Dortmund 2-2 (2-0)
Gólszerző: Vermant (13.), van Kerckhoven (16.), illetve Koller (52.), Ewerthon (58.)
Piros lap: Agali (38.), illetve Lehmann (80.)

Werder Bremen-Energie Cottbus 0-1 (0-1)
Gólszerző: Topic (6.)

VfL Wolfsburg-1860 München 1-1 (0-0)
Gólszerző: Klimowicz (71.), illetve Lauth (51.)
Piros lap: Petrov (Wolfsburg, 81.), Sarpei (Wolfsburg, 85.)

Hannover-Bayer Leverkusen 1-2 (1-0)
Gólszerző: Popescu (14.), illetve Schoof (79.), Simak (90.)

Hansa Rostock-VfL Bochum 1-1 (1-0)
Gólszerző: di Salvo (31.), illetve Hashemian (61.)

1. FC Kaiserslautern-Hamburger SV 2-0 (0-0)
Gólszerző: Lokvenc (51.), Klose (58.)

Az állás: 1. Bayern München 50 pont, 2. Borussia Dortmund 40, 3. Schalke 36 (31-23), 4. VfB Stuttgart 36 (33-26), 5. Werder Bremen 34, 6. Hamburg 33, ....16. Cottbus 23

A VfB Stuttgart-Mönchengladbach és a Hertha BSC-Arminia Bielefeld mérkőzéseket vasárnap 17.30 órakor rendezik.