Vilma
-8 °C

A Milan a klub-világranglista élén

2003.05.27. 11:31
A több mint egy évig uralkodó Real Madridot megelőzve a BL-döntőbe jutott AC Milan vette át a vezetést a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó szervezet (IFFHS) klub-világranglistáján.
A futball-statisztikai intézet honlapján azzal indokolják az élen történő váltást, hogy a Milan az Olasz Kupa első meccsén 4-1-re nyert Rómában, míg a Real már korábban kiesett a spanyol Király Kupa küzdelmeiből. A Milan '93 és '96 között huszonhét hónapon keresztül állt az élen, azóta viszont egyszer jutott fel a csúcsra.

Az élmezőnyben a BL-elődöntőjében búcsúzó Internazionale javított a legtöbbet, legutóbb a kilencedik volt, most - három helyet javítva - a BL-finalista Juventusszal holtversenyben a hatodik.

A Porto UEFA-kupa győzelme ellenére nem tudott előrelépni, a fináléban vesztes skót Celtic ugyanakkor visszaesett.

Legjobb magyar csapatként az NB I-ben éllovas, kupa-győztes Ferencváros 11 pozíciót előrelépve a 72. helyen áll. A többi rangsorolt csapat (Zalaegerszeg, Debrecen, MTK) mind visszaesett.