Natália
-3 °C

Ligarekordot döntött az Arsenal

2003.11.23. 01:17
Az Arsenal magabiztosan nyert, és ligacsúcsot döntött veretlenségi sorozatával, míg a Manchester csak kis szerencsével győzte le a kiesés ellen menekülő Blackburnt a Premier League 13. fordulójában.
A 38. percben már 2-0-ra vezető Manchester United csak szerencsével győzött a kiesés elől menekülő Blackburn Rovers ellen az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. A hazaiak korábbi csillaga, az 1999-ben Bajnokok Ligája-győztes trinidadi Dwight Yorke ugyanis az 52. percben szabályos találatot szerzett, viszont társa lesre futott, ezért a játékvezető - vitatható módon - érvénytelenítette a gólt. Így Emerton találata tíz perc múlva csak a szépítést és nem az egyenlítést jelentette.

Az Arsenal a Birmingham City legyőzésével új rekordot állított fel az angol labdarúgó Premier League-ben. A londoni csapat 13 mérkőzés óta veretlen, ilyen jó rajttal még egyik együttes sem büszkélkedhetett a PL 1992-es megalapítása óta. A korábbi csúcsot a Liverpool tartotta, amely egy éve 12 meccsen át nem talált legyőzőre.

Az Ágyúsokhoz hasonlóan a Chelsea is idegenból - Southamptonból - hozta el a három pontot, így megőrizte második helyét a kora délutáni meccsen győztes, címvédő Manchester United előtt.

Premier League, 13. forduló:
Manchester United-Blackburn Rovers 2-1 (2-0)
gólszerzők: van Nistelrooy (24.), Kléberson (38.), illetve Emerton (62.)

Birmingham City-Arsenal 0-3 (0-1)
g: Ljungberg (4.), Bergkamp (80.), Pires (88.)

Everton-Wolverhampton Wanderers 2-0 (2-0)
g: Radzinski (16.), Kilbane (19.)

Leeds United-Bolton Wanderers 0-2 (0-2)
g: Davies (16.), Dzsannakopulosz (17.)

Leicester City-Charlton Athletic 1-1 (1-0)
g: Ferdinand (39.), illetve di Canio (84., 11-esből)

Middlesbrough-FC Liverpool 0-0

Newcastle United-Manchester City 3-0 (0-0)
g: Ameobi (57.), Shearer (77., 85.)

Southampton-Chelsea 0-1 (0-0)
g: Melchiot (47.)

Az élcsoport: 1. Arsenal 13 28-10 33 pont, 2. Chelsea 13 27- 9 32, 3. Manchester United 13 25- 8 31

Vasárnap játsszák a Tottenham Hotspur-Aston Villa, hétfőn rendezik a Fulham-Portsmouth mérkőzést.