-12 °C
-1 °C

Döntetlen a debreceni rangadón

2004.04.03. 19:14
Döntetelennel ért véget az NB 1 21. fordulójában szombaton lejátszott Debrecen-MTK találkozó: 2-2.
Döntetelennel ért véget az NB I 21. fordulójában szombaton lejátszott Debrecen-MTK rangadó. A vendégek az első félidőben kétszer is vezetést szereztek, és bár a szünetben még volt egy gól előnyük, a második félidőben egyenlítettek a hazaiak.

A 18. percben Torghelle indításával Silva ugrott ki a védők közül, elfektette Tomicot, majd kisodródott helyzetből, éles szögből gurított a hosszú sarokba (0-1). Vezetett az MTK, viszont a Loki nagyon hamar válaszolt.

Alig három perccel később Bajzát indításával Bogdanovic tört be a 16-os jobb oldalán, majd 14 m-ről a léc alá bombázott (1-1).

Ezt követően több helyzet is kimaradt, majd nem sokkal a lefújás előtt ismét előnyhöz jutott az MTK: Rósa szabadrúgásból ívelt a debreceni 16-oson belülre, Juhász a hosszú oldalon 5 m-ről fejelt a rövid sarokba (1-2).

A második játékrész egyértelmű hazai fölényt hozott, a debreceniek viszont nyerni nem, csak egyenlíteni tudtak, miután Szekerest rántották le az MTK 16-osán belül, és Dubraviczky játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Éger lőtte a kapu közepébe (2-2).

A feszült hangulatú rangadón igazán változatos játékot, és néhány alkalommal futballpályára nem illő jeleneteket is láthatott a közönség, ám végül igazságosnak mondható eredmény született

NB I, 21. forduló, szombati eredmények

Debreceni VSC-MegaForce - MTK FC 2-2 (1-2)
Debrecen, 6000 néző, V: Dubraviczky
G.: Bogdanovic (21.), Éger (56., 11-esből), illetve Silva (18.), Juhász (43.)

Újpest FC-Békéscsabai Előre FC 3-1 (2-0)
Szusza Ferenc-stadion, 5000 néző, V: Arany
G.: Bükszegi (8.), Farkas B. (41.), Rajczi (83.), illetve Szeverényi (81.)
kiállítva: Vilotic (70.)

Pécsi MFC-Lombard FC Haladás 1-1 (0-1)
Pécs, 3000 néző, V: Világi
G.: Kerekes Zs. (66., 11-esből), illetve Balaci (30.)
kiállítva: Márton (85.)

ZTE-Balaton 1-1 (1-1)
G.: Gyánó (41.), ill. Mészáros (4.)

Sopron-Videoton 5-0 (1-0)
G.: Huszti (7.), Pető Z. (47.), Sira (53.), Tóth M. (72., 90.)