Mária
-7 °C

Gera hozta az első győzelmet a West Bromwichnak

2004.10.03. 21:03
A mezőny legjobbjának bizonyult a West Bromwichban játszó Gera Zoltán a Bolton elleni mérkőzésen az angol bajnokság szombati fordulójában. A válogatott támadó gólt lőtt és gólpasszt is adott a csapat első idei győzelmét hozó találkozón. A Premiershipben történelmi hosszúságú veretlenségi sorozattal első Arsenal az eddig jól szereplő Charltonon gázolt át, elsősorban Thierry Henry lenyűgöző góljaival. A francia második találatát háttal a kapunak, sarkazásból szerezte. A vasárnapi rangadón a Chelsea egy góllal győzte le a Liverpoolt.
Az angol bajnok Arsenal a hétvége előtt már negyvenhét meccsen volt veretlen a Premier League-ben, de az "Ágyúsok" így sem készülhettek gondtalanul a Charlton elleni mérkőzésre. Hét közben ugyanis "csak" 1-1re futotta a Bajnokok Ligájában a norvég Rosenborg otthonában, ami azonban ennél is nagyobb baj, hogy a meccs után összeverekedett a csapat két sztárja, a Lauren és Vieira.

Henry sarokkal talált be

A londoniak az első félidőben vezetésük és fölényük ellenére visszafogottan játszottak a Charlton ellen, a félidő azonban fordulatot hozott. Az Arsenal négy gólig jutott, Henry első - csapata második - találata pedig sokáig emlékezetes marad. A francia világklasszis háttal állt a vendégek kapujának és a védővel birkózva sarkazásra szánta magát: a labda védhetetlenül vágódott a hálóba a váratlan mozdulat után. A csatár második gólja Reyes tökéletes átadás után született: tizenöt méterről, ballal bombázott elképesztő erővel a léc alá.

Az Arsenal ezzel 48 meccs óta veretlen az angol élvonalban.

Gera imponáló játéka

A kieső helyen állt a forduló előtt a West Bromwich Albion és az eddig nyeretlen együttes edzője, Gary Megson sorsa a jól szereplő Bolton Wanderers elleni meccstől függött. A tréner úgy döntött, harmadszor is a kezdőbe jelöli Gera Zoltánt, aki eddig egy gólt szerzett a nyeretlen birminghami gárda mezében.

Az exferencvárosi csatár imponálóan futballozott már az első félidőben is, minden megmozdulása veszélyt jelentett a Bolton kapujára. Gera többször is gólhelyzetbe került, de sem neki, sem a szintén aktív Kanunak nem sikerült vezetést szereznie a WBA számára. A fordulás meghozta a gólokat, a Gera gálameccsévé avanzsált találkozón.

Az első WBA-győzelem

A válogatott futballista az 57. percben éles, kitűnő passzal hozta helyzetbe Kanut és az egykori ajaxos világklasszis nem hibázott, tizenegy méterről lőtt gólt. A 65. percben Gera aztán Greening szöglete után egy fejessel növelte a hazaiak előnyét és tette fel a koronát szombati teljesítményére.

A hajrában szépíteni tudtak a vendégek, az Európa-bajnok Jannakopulosz szépített, de nem forgott komoly veszélyben a WBA első idei győzelme. Megson kicsit megnyugodhat, Gera Zoltán pedig nyugodtan várhatja a gratulációkat szombati teljesítménye után.

Vasárnap a Manchester United csupán döntetlent ért el hazai pályán a Middlesbrough-val szemben, a Chelsea-Liverpool rangadón egyetlen találat esett, amellyel a hazai csapat otthon tartotta a három pontot.