-12 °C
-3 °C

3-3 után büntetőkkel nyert FA-kupát a Liverpool

2006.05.13. 19:18
Az angol FA-kupa döntőjében 3-3-as 120 perc után tizenegyesekkel győzött a Liverpool a West Ham United ellen. A 'Pool három potyagólt kapott, de Steven Gerrard kétszer is egyenlített, a büntetőkből pedig hármat fogott meg a rendes játékidőben pocsékul védő kapusuk, Pepe Reyna.
A Liverpool 3-3-as, hosszabbításos meccs után tizenegyesekkel nyerte az angol labdarúgó FA-kupát, a döntőben a West Ham Unitedet győzte le.

Carragher vicces öngólt lőtt

A londoni klub szinte végig vezetett a 90 perc alatt, már a 22. percben előnybe került, amikor Jamie Carragher öngólt rúgott: a védő egy jobbról középre tartó labdát akart jobb lábbal tisztázni, de csak a másik lábával találta el (0-1). (Ritka suta mozdulat volt, persze nem annyira, mint a leghihetetlenebb öngólt szerző védő találata.)

Tíz perc sem telt el, amikor a liverpooli kapus, Pepe Reyna kiejtett egy gyenge lövést, Dean Ashton azonnal lecsapott rá, és nagyon közelről a hálóba gurította (0-2). (A spanyol hálóőr csak a csatár lábát karolta át látványosan.)

Gerrard: gólpassz, két gól

A klasszikus piros mezében játszó gárda nem omlott össze, Peter Crouch betalált, de a játékvezető les miatt - tévesen - nem adta meg a gólt. Alig hatvan másodperc múlva Gerrard ívelte 40 méterről Cissé lábára a labdát, és a francia csatár remek mozdulattal, kapásból érvényes szépítő gólt szerzett (1-2).

A 'Pool sokkal jobban játszott, és kapitánya, Steven Gerrard még egy óra letelte előtt ki is egyenlített: visszafejelt labdát 12 méterről, hatalmas erővel rúgott a jobb felső sarokba (2-2).

Reyna legrosszabb 90 perce volt

Úgy tűnt, hamarosan meglesz a fordítás, ám Reyna újabb potyát kapott. Paul Konchesky balról ívelt középre, de beadása lecsúszott, átrepült a kapus fölött, és a bal felső sarokban kötött ki (2-3).

A Liverpool láthatóan padlóra került, érezni lehetett, vagy Gerrard lő egy gólt, vagy nyer a West Ham. Előbbi történt, a 91. percben az év Premier League-játékosa 32 méterről, védhetetlenül vágta a jobb alsóba újabb egyenlítő gólját (3-3).

A kétszer 15 perces hosszabbításban a West Hamnek Reyna nagy védése után volt egy nagy helyzete, de a sérült Marlon Harewood nem tudta az üres kapuba helyezni a labdát. Nem talált be senki, jöhettek a büntetők.

A büntetőknél mindent jóvá tett a spanyol kapus

A liverpooliak kapusa az elmúlt két szezonban előző csapatában, a Villarealban 17 tizenegyesből tizenegyet kivédett, és újra bizonyította, nem véletlenül: megfogta Zamora, Konchesky és Anton Ferdinand lövését is, és mivel csapatából csak Hyypia hibázott - Gerrard belőtte a sajátját - a Liverpool 3-1-re megnyerte a párbajt, és a kupát is. (A West Ham egyetlen sikeres rúgását a 40 éves Teddy Sheringham végezte el.)

Az ötszörös BEK, illetve BL-győztes klub szinte pontosan egy éve, a Milan elleni BL-fináléban győzött 3-3 után büntetőkkel, akkor 0-3-ról hozták vissza a meccset.

FA-kupa, döntő, Cardiff, Millenium Stadion
Liverpool-West Ham United 3-3 (1-2, 3-3, 3-3) - 11-esekkel 3-1

Gól: Cisse (31.), Gerrard (54., 91.), illetve Carragher (20., öngól), Ashton (28.), Konchesky (64.)