19 °C
31 °C

Gyászolt a meccs közben elhunyt szurkoló miatt Dortmund

2016.03.13. 19:20

Ketten is rosszul lettek a dortmundi arénában, a Signal Iduna Parkban, ahol a Borussia Dortmund a Mainzot fogadta a német futballbajnokság 26. fordulójában (2-0). Egyikük szívrohamban meghalt. A másik is kórházba került, a mérkőzés végén stabilnak mondták az állapotát.

A Dortmund Reus góljával szerezte meg a vezetést az első félidőben, a német válogatott futballista a mainzi kapus mellett szépen lőtte a hosszúba a labdát.

A második félidőben a Hertha BSC pénteki játékához hasonlóan a fölényben lévő hazai csapat rengeteg helyzetet puskázott el. De aztán a szokásoshoz képest meglepő csöndben a 73. percben, amikor mindenki a rosszul lett szurkolókért aggódott, Aubameyang középre gurított labdáját Kagawa közelről a hálóba lőtte.

A mérkőzésen nem volt hosszabbítás, a közönség sem tört ki üdvrivalgásban, hanem csendben megtapsolta az elhunyt szurkolót.

A győzelemmel a Dortmund öt pontra van a listavezető Bayern Münchentől, és 16-tal a Hertha előtt.