Teljes kabaréba fullad az AC Milan eladása
További Futball cikkek
- Késes támadásnak volt szemtanúja a korábbi válogatott futballista
- Hamarosan befut a magyar mozikba a DAC-ról szóló sportdokumentumfilm
- „Komolyan vettük, amit két fröccs között ígértünk neki” – Orbán Viktor nyitotta meg a Puskás Múzeumot
- Rohamrendőrök akadályozták meg a csúnya botrány kirobbanását Franciaországban
- Tömegjelenettel zárult a Vasas meccse, Pintér Attila sem maradt ki a balhéból
A Football-Italia csütörtöki cikkében beszámolt a Reuters újságíróinak oknyomozásáról, amiben az AC Milan csapatát megvásárolni szándékozó kínai konzorcium cégei után kutattak. Az eredmény nem különösebben meglepő, de ez valószínűleg kevéssé vigasztalja a milánói csapat szurkolóit, akik lassan két éve minden egyes hónapban olvashatnak egy hírt kedvenc csapatuk eladásának bombabiztos dátumáról.
Akinek van Milan-szurkoló barátja, és szereti nézni, ha mások nagyon hülye fejet vágnak, akkor érdemes letesztelnie, hogy reagál a titokzatos thai milliárdos, Bee Taechaubol nevének említésére. Persze csak ha van humora. A Mr. Bee néven futó stróman még 2015-ben őrjítette a Milan híveit a csapat megvásárlásával, és egy grandiózus büdzsé ígéretével, aztán kiderült, hogy igazából kínaiak állnak mögötte, aztán meg egyszer csak eltűnt, mintha nem is lett volna.
Távoztával lépett színre a Sino-Europe Sports nevű csoportosulás, ami az elmúlt évben már többször is megvette a klubot, csak aztán utólag kiderült, hogy mégsem. A meghiúsuló üzlet miatt a befektetőknek 100 millió eurós kauciót kell fizetniük a Milannak (a harmadik részletet ezen a héten utalják át), ami egyébként életmentő pénznek számít a klubnál, ám hosszú távon nem jelent megoldást a gondokra (nevezetesen, hogy Berlusconinak nincs már elég pénze egy világ élvonalába tartozó csapat finanszírozására).
A pénzügyi háttér rendezésére továbbra is az eladás tűnik a legjárhatóbb útnak, ám a Reuters nyomozása alapján, ha lesz is egyszer vevő, az valószínűleg nem ez a konzorcium lesz.
A Sino-Europe Sports egyetlen ismert tagja, a Kínai Építési Bank (Chinese Construction Bank) ugyanis kilépett a társulásból, ami 150 millió dollár mínuszt jelent a projektnek, egyben megindokolja adás-vétel legutóbbi meghiúsulását.
Így egyedül a konzorciumot vezető Li Yonghong maradt, aki a saját pénzét adná a vásárlásra, bár az sem teljesen bizonyos, hogy tényleg van neki, legalábbis ősszel már lebukott egy hamis bankigazolással. A többi résztvevő mind más pénzét fektetné be a Milanba. Ez még nem lenne akkora baj, csakhogy a nyomozást végző újságírók szerint a Sino-Europe Sports mögött befektetők és látszatcégek átláthatatlan hálózata áll.
Az igazán aggasztó dolgok akkor derültek ki, amikor a Reuters munkatársai felkeresték a konzorcium főhadiszállását a csongkingi World Trade Centerben. Ahogy korábban a Gazzetta dello Sport újságírói, úgy ők is arra jutottak, hogy a Milan megvásárlásában részt vevő cégek leginkább csak papíron léteznek. A Reuters nyomozása alapján nyolc csak látszatvállalkozás közülük, míg az épületben működő többi vállalat dolgozója elmondta, hogy szinte soha, senkit nem láttak még kijönni vagy bemenni az állítólagos főhadiszállás irodájának ajtaján.